Deprem fırsatçılarına Geçit yok!

İzmir’de fahiş fiyatlı kiralama yapılmasına kesinlikle izin verilmeyeceğini belirten Turyap’tan depremzedelere büyük destek geldi

Gündem 02.11.2020, 23:22
Deprem fırsatçılarına Geçit yok!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın depremzedelere kira ve eşya yardımı yapacağını açıklamasının ardından, vicdan yoksunu mülk sahipleri kiralık ev fiyatlarında artışa gitti. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul pazarlama şirketi Turyap İzmir Temsilcilikleri tüm güçleriyle mağdurların yanlarında olduklarını belirterek böyle bir fahiş fiyat artışına kesinlikle izin vermeyeceklerini belirtti.

Depremzedelerden kesinlikle hizmet bedeli almayacağız

Turyap Bornova Temsilcisi Hüseyin Atıcı yaptığı açıklamada, böyle acı bir olaydan nemalanmak isteyenlerin insanlıktan nasibini almamış kişiliksiz olduklarına vurgu yaparak, "Bize fahiş fiyatlı kiralık bu tip portföy geldiğinde bu ahlaksızlıklarını çekinmeden yüzlerine tokat gibi çarparız. Ve o gayrimenkul ilanını kapıdan içeri sokmayız. Hiçbir Turyap ofisi böyle acı bir olayın fırsata çevrilmesine izin vermeyecektir. Ayrıca ev arayan depremzedelerden kesinlikle hizmet bedeli almayacağız. Tüm gücümüzle onların kanayan yaralarına merhem olmaya çalışacağız. “dedi

Mağdurların 1 kuruşuna bile dokunmalarına müsaade etmeyeceğiz

Turyap Bayraklı Manavkuyu Temsilcisi Ferhat Ruşen Buhur ise yaptığı açıklamada Mağdurlardan hizmet bedeli almayacaklarını belirterek "Biz İzmirli kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız. Hiçbir fırsatçıya İzmir’de mağdurların 1 kuruşuna bile dokunmalarına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Turyap ofisleri olarak ev bulmaları konusunda her türlü desteği ücretsiz vereceklerini açıklayan Buhur, Böyle bir günde temsilcilik olarak hizmet bedeli almama kararı aldıklarını, bu depremde Turyap ailesi olarak yakınlarını kaybettiklerini belirterek, "Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun. Buradan mülkünü kiraya vermek isteyenlere şunu söylemek istiyorum. Kesinlikle bize ederinden daha yüksek fiyatla kiralık portföy getirmesinler. Hiçbir Turyap ofisi bu tim kişilere hizmet vermeyecektir. Üstelik bu konuda kendileri hakkında suç duyurusunda dahi bulunabiliriz. Hiç kimse mağdurun göz yaşını fırsata çeviremez.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu