Yandex Metrika

Devlet Bahçeli TASAV'ı kuruyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir grup hukukçu ve akademisyenle vakıf kurdu.

Devlet Bahçeli TASAV'ı kuruyor
01 Ekim 2012 Pazartesi 23:56

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir grup hukukçu ve akademisyenle kurduğu vakıfta gerçekleştirilen toplantılarda, önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalar planlanıyor. Mayıs ayında kurulan Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV), Türkiye’nin milli güvenlik, insan hakları ve demokrasi kültürüne yönelik fikir ve projeler üretecek.
 
Bahçeli’nin kurduğu vakıf faaliyetler için gün sayıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir grup hukukçu ve akademisyenle vakıf kurdu. Ankara merkezli Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV), Türkiye’nin ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve eğitim hayatının geliştirilmesine; milli güvenlik, insan hakları ve demokrasi kültürüne yönelik projeler ve fikirler üretecek; araştırmalar ve makaleler yayınlayacak.

 

 Bahçeli’nin vakfı gün sayıyor


Malvarlığı 150 bin TL

Kuruluşuna Bahçeli’nin öncülük ettiği Vakfın kurucuları arasında İsmail Faruk Aksu, İzzet Ulvi Yönter, Kubilay Kavak, Alper Çağrı Yılmaz, Konur Alp Koçak, Gökhan Güler, Mehmet Parsak, Oğuz Turhan yer aldı. Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla 150 bin TL malvarlığıyla kurulan vakfın amacı şöyle açıklandı:
 “Türk Cumhuriyet Devletinin kuruluş felsefesi temelinde ülkemizin ekonomik, sosyal, siyasi, kültür ve eğitim hayatının geliştirilmesine, milli menfaat, milli güvenlik ve birlik anlayışının, insan hak ve özgürlüklerinin, demokrasi kültürünün, jeopolitik ve jeostratejik düşünce biçiminin yaygınlaştırılmasına, toplumda milli, vicdani ve ahlaki değerlerin hakim kılınmasına katkı sağlamaktır.”

Çalışmalar planlanıyor

Devlet Bahçeli başkanlığında kurulan Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV) Balgat’ta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çalışma ofisi ile aynı binada yer alıyor. Bahçeli  vakfın Nasuh Akar Mahallesi 1.Cadde No:43/4 adresindeki merkezinde gerçekleştirilen toplantılara henüz katılmadı. Vakfın kurucuları arasında yer alan İsmail Faruk Aksu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantılarda vakfın çalışmaları planlanıyor. Türkgücü Ülkü Spor ve Güntülü Eğitim Yayıncılık ve Ticaret Limited Şirketiyle aynı katta hizmet veren Vakfın MHP Genel Merkezine uzaklığı ise sadece 2 kilometre.

Kurucular Kurulu

Faruk Aksu: 2001 yılında Başbakanlık Konut Müsteşarlığı’nda müsteşar yardımcılığı, 2002 yılında da müsteşar vekilliği görevlerinde bulundu. 2007 yılından bu yana MHP Genel Merkezi’nde Bahçeli’nin başdanışmanlığı görevini yürütüyor.
İzzet Ulvi Yönter: Bahçeli’nin siyasi danışmanı. Hemen hemen tüm programlarında yanında. Almanya’nın Essen kentinde geçen yıl yapılan 27. Türk Kurultayı’nın düzenlenmesine önemli katkıları oldu.
Kubilay Kavak: ANASOL-M hükümetinde Başbakan Yardımcısı olan Bahçeli’nin Başbakanlık’taki danışmanıydı. O dönemden beri yakınında. Bahçeli’nin konuşma metinlerinde önemli katkısı var.
Alper Çağrı Yılmaz: Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde milletlerarası özel hukuk anabilimdalında öğretim görevlisi.
Konur Alp Koçak: ODTÜ’de uluslar arası ilişkiler doktorası yaptı. TBMM’de uzman.
Gökhan Güler: MHP’nin Meclis Grup Danışmanı, Bilkent Üniversitesi mezunu. Aynı üniversitede siyaset biliminde doktora yapan Güler, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunmuştu..
Mehmet Parsak: MHP’nin ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın avukatlarından. Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği üyesi.
Oğuz Turhan: DPT’de uzman. Hukukçu. Boston Üniversitesi’nde Uluslararas Ticaret üzerine yüksek lisans yaptı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.