Dinazorlar için Ödenen Para Dudak Uçuklatıyor...

Hak ve Adaletten, insan sevgisinden bahsedenler bir kaç heykel için ödedikleri dudak uçuklatan paraya bakınca bütün bu israflar karşısında Milletimizin gerekli cevabı vereceğini düşünerek Allah'a havale ediyoruz.

Gündem 06.05.2015, 17:09 06.05.2015, 17:26
Dinazorlar için Ödenen Para Dudak Uçuklatıyor...
Hak ve adaletten, insan sevgisinden bahsedenler bir kaç heykel için ödedikleri dudak uçuklatan paraya bakınca bütün bu israflar karşısında Milletimizin gerekli cevabı vereceğini düşünerek Allah'a havale ediyoruz.

Ankara'da çok tartışılan robot heykeli yerini dinazor heykeline bıraktı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen Ankapark projesi için satın alınan dinozorlar için 8 milyon 664 bin 992 lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Kavşağı’na önce robot heykeli, ardından da dev dinozor maketi konulmuştu. O maketin de içinde olduğu dinozorlara iki ihale sonucu 9 milyon liraya yakın para ödendi. Yeniyon.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale ile Ankapark’a alınacak dinozor ve kamuflaj malzemeleri ile dinozor iskeletleri ve fosilleri DEHA Altyapı A.Ş. isimli firmaya verildi. İhaleyi kazanan firma dinozor ve kamuflaj malzemeleri için 7 milyon 485 bin 349 lira, dinozor iskeletleri ve fosilleri için de 1 milyon 179 bin 643 lira ödeme ile dinozorları temin etti. Dinozor maketleri için ödenen toplam tutar 8 milyon 664 bin 992 lira. Firma, söz konusu ihale bilgilerini kendi internet sitesinde de yayınladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Ankapark için şu ana kadar 783 milyon lira harcandığını belirtmişti. Yapımı hala devam eden projenin bitimine kadar maliyetin 1,5 milyar lirayı bulabileceğini iddia ediliyor.Yorumlar (0)