Erdoğan'a İngiltere'de "En Başarılı Devlet Adamı" Ödülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (Association of Turkish-British Journalists) tarafından ödül verildi.

Gündem 29.05.2016, 14:50 29.05.2016, 15:33
Erdoğan'a İngiltere'de "En Başarılı Devlet Adamı" Ödülü
Ingiltere'de ''En Başarılı Devlet Adamı'' olarak seçilen  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (TİGB), ilk kez ödül verdi.

Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (Association of Turkish-British Journalists), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı "En Başarı Devlet Adamı Ödülü"ne layık gördü. Kuruluş tarihi olan 2009 yılında bu yana ödül töreni düzenlemediği belirtilen Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği (TİGB), ilk kez bir ödüllendirme gerçekleştirdi.

Türk-İngiliz Gazeteciler Birliği Başkanı Alpaslan Düven, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu yıl ilk kez 'En Başarılılar' ödül organizasyonunu düzenledik. TİGB yönetim kurulu üyeleri, ödül için birçok kriteri gözönüne alarak uzun süren değerlendimelerde bulundu. Yapılan bu değerlendirmeler neticesinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 'toplumsal kalkınma ve gelişim, uluslararası ilişkiler, ekonomi yönetimi, insani yardımseverlik ve seçim başarıları' gibi önemli kriterlere sahip tek lider olduğuna kanaat getirildi. Bu vesileyle sayın Cumhurbaşkanı 'En Başarılı Devlet Adamı' ödülüne layık görülmüştür." diye konuştu.

"
Yorumlar (0)