Erdoğan: Almanya Terör Örgütlerine Destek Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya'nın çok açık bir şekilde terör örgütlerine destek verdiğini söyledi. Erdoğan Avrupa'nın ise samimi olmadığını vurguladı.

Gündem 13.03.2017, 22:34 14.03.2017, 01:14
Erdoğan: Almanya Terör Örgütlerine Destek Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Bazı AB ülkelerinin Türkiye'nin yükselişini çekemediğine dikkat çekti.

 Erdoğan, “Almanya çok açık bir şekilde terör örgütlerine destek veriyor. İstediğin kadar sen Hollanda'nın yanında yer al. Sayın Merkel sen teröristlere destek veriyorsun. 4 bin 500 dosya elinde ve sen bunun hesabını veremiyorsun. Senin devlet televizyonun 'hayır' için yayın yapıyor. İşte sen busun." dedi.

Evrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Türkiye sevdalısı kim varsa desteklerinizi onlara verin. Viyana sözleşmesi bunların faşistlikleridir. Bunların Viyana Sözleşmesi anlayışı budur. Bunlar yeni nazi akımıdır. 32 vatandaşımız Hollanda'da yaralandı bunların yedisinin durumu ağır. Ve Merkel de Holanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun ya. Demek ki sen de onlarla aynı kafadasın. Türkiye artık güçlenen bir ülke. Onları çıldırtan da bu zaten. Bu kadar güçlenemezsin diyorlar. Ama güçleneceğiz. Evet için bakanıma onay vermeyenler Barolar Birliği Başkanı'na izin veriyor. İşte bakın kimler bize nasıl saldırıyor. Ben inanıyorum ki milli düşünen vatandaşlarım 16 Nisan'da evet demek suretiyle gerekli cevabı verecektir" dedi.

Avrupa hala Türkiye'yi oyalamaya devam ettiğini ifade eden Erdoğan; "AB ile ilişkileri gözden geçirme gündemde olduğunu ama şimdi hedefin 16 Nisan olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa hala bizi oyalamaya devam ediyor. Malta'nın dönem başkanlığında da maalesef taktik aynı. Mülteciler konusunda verdikleri sözler vardı. Ortada bir şey yok. Vizelerin kaldırılması meselesinde de oyalama taktikleri devam ediyor. Bunlar dürüst değil. Samimi değil. Vize meselesi 2016 sonuna kadar bitecekti ama bitmedi" diye kaydetti.

"Muhtarlara konuştuğun gibi BM'ye konuşamazsın" açıklamalarına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu BM’nin henüz adresini bilmiyor. Adresini öğrendiğinde orada nasıl konuşacağını da öğrenir. Ne demek oranın dili başka buranın dili başka. Oradaki Tayyip Erdoğan’ın ülkemin halkını kandırma hakkı olabilir mi? Burada hangi mesajları veriyorsam orada da aynı mesajları verebiliyorsan bu, bu milletin bir lideri olduğunun ifadesidir. Eğer burada başka orada başka konuşursan ne derler? Bu ne omurgasız derler" dedi.

Yorumlar (0)
banner442