Erdoğan, Dövizi Olanlara Çağrıda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizde yaşanan artış ile Türkiye’de dedikodusu yapılan ekonomik krizin de teğet geçeceğini belirtti. Erdoğan, Dövizlerin Türk lirasına çevrilmesini istedi.

Gündem 02.12.2016, 14:07 02.12.2016, 14:15
Erdoğan, Dövizi Olanlara Çağrıda Bulundu

Ankara’da Akyurt'ta kurulan ve Büyükşehir Belediyesi'nin de altyapı, asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla destek verdiği OTONOMİ’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizde yaşanan artış nedeniyle vatandaşların yastık altındaki dövizini bozdurarak altına ya da Türk lirasına yatırım yapmalarını istedi.

Erdoğan: “Bu da teğet geçecek”


Son günlerde dövizde yaşanan artışa değinen Erdoğan, “Ne olursa olsun, ben milletime şunu hatırlatıyorum, sizleri Allah için seviyorum. Yastığının altında döviz olanlar parasını altına, TL’ye dönüştürsün, Türk lirası ve altın değer kazansın. Ne lüzum var dövize değer kazandıracağız. Bu adımı attığımız sürece birilerinin oyunu bozulacaktır. Hiç endişe etmeyin bu oyunu kısa zamanda bozarız. 2007-2008’de de bunu yaptılar, ‘teğet geçecek’ dedim, aynı şeyi yine söylüyorum, teğet geçecek. Çanakkale Köprüsü, Kanal İstanbul geliyor şimdi. Aynı şekilde eğitimde elhamdülillah, sağlıkta şuanda hastanelerimizin açılışlarına başlıyoruz. Süratle 30 büyükşehirde şehir hastanelerimizi açmak suretiyle vatandaşımızın kapı kapı dolaşmasını ortadan kaldırıyoruz. İnşallah faiz noktasında da faizi düşürmekten başka çare yok. Biz dünyaya bakalım, Amerika’da, Japonya’da, Avrupa’da bu kadar düşük te biz niye bu rakamlarda dolaşıyoruz. Biz düşük faiz ile yatırımcının önünü açacağız. Yüksek faiz finans sektörünü ihya eder. Bunu aynı zamanda kamu bankaları içinde söylüyorum. Tarihi bir dönüm noktasında verdiğimiz mücadeleyi unutmayın, en az Kurtuluş Savaşı kadar önemlidir. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yaptığımız tercihler sonraki 1 asırlık dönemimizi biçimlendirdiyse, bugünkü tercihlerimizde önümüzdeki 1 asrı şekillendirecektir” ifadelerini kullandı.

Arif Nihat Asya’nın Dua isimli şiirini okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vatandaşlar “Amin’ diyerek eşlik etti. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
12°
açık