Alexa


Erdoğan; Dövizle Kiralanan İş Yerlerini TL'ye Çevirin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Sanayi Odası’nın 50. Yılı ve Sanayi gecesinde; işyerlerinin dövizle değil TL ile kiralanmasını istedi.

Gündem 04.12.2016, 23:06
Erdoğan; Dövizle Kiralanan İş Yerlerini TL'ye Çevirin!
“İş yerlerini dövizle kiralayan esnaf kardeşlerim bu işi TL’ye çevirsinler”  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Sanayi Odası’nın 50. Yılı ve Sanayi Gecesine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmasında, dövizle değil TL ile iş yerlerinin kiralanmasını isteyerek, “Asker elbisesi giymiş piyonları ile amaçları ile ulaşamayınca ellerinde para destesi olan diğer piyonlarını öne sürdüler. Su uyur FETÖ’cüler uyumaz” dedi.  

15 Temmuz sonrasında ekonomide sahnelenmeye çalışılan oyunun farkındasınız. 1 dolar ile satın alınanların, gerçekleştiremediği darbeyi faiz ve borsa hareketleri üzerinden başarmaya çalışıyorlar. Öğrendim ki Kayseri’de döviz ile kiralıyorlar. Bir tanesini sordum döviz ile kiraladığını söylediler. Az önce aradım uçakta yakaladım. Süleyman Çetinsaya dedi ki, mesajı aldım, emrinizdir hemen TL’ye çeviriyorum’ dedi. O alışveriş merkezinde olan bütün esnaf kardeşlerim hemen bu işi TL’ye çevirsinler. Vali’ye veya Belediye Başkanına bildirilsin, takipçisiyiz." dedi.

Diğer alışveriş merkezlerinin sahiplerine de seslenen Erdoğan;. "Eğer vatanseversek gelin şu dövizleri TL’ye çevirelim. Bu söylediğim bütün döviz ile olan kiralama sistemleri içindir. İhaleleri TL olarak yapma planlaması kararı aldı hükümetimiz.Bir tuzak kuruldu bu tuzağı bozmamız lazım. Geri çevirmemiz lazım. Onun için tüm sanayici iş adamları kardeşlerim, 2-3 yıl bu iş tam yerine oturana kadar kararlılığınızı gösterin" dedi.

 
 
Yorumlar (0)
28°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P