Erdoğan'la gizlice görüşen Milletvekili kim?

Türkeş seçim hükümetinde yer alacağını Başbakanlığa yazılı olarak iletti. Edinilen ilk bilgilere göre Türkeş’e Başbakan Yardımcılığı önerildiği iddia edildi.

Gündem 27.08.2015, 00:33 27.08.2015, 01:14
Erdoğan'la gizlice görüşen Milletvekili kim?

Başbakanlık kaynaklarına göre, Türkeş seçim hükümetinde yer alacağını Başbakanlığa yazılı olarak iletti. Edinilen ilk bilgilere göre Türkeş’e Başbakan Yardımcılığı önerildiği iddia edildi.

Davutoğlu ile telefonla görüşen Türkeş davete yazılı olarak cevap vermeyi tercih etti. Davutoğlu, Türkeş’in teklifi kabulünden dolayı memnuniyetini dile getirdi ve teşekkür etti.

Türkeş böylelikle Cumhurbaşkanı’nın Davutoğlu’na Türk siyasi tarihinde ilk kez kurulacak olan seçim hükümeti için verdiği yetki sonrası oluşturulacak olan seçim hükümetinde koltuk teklifi ilk kabul eden isim oldu.

YA İSTİFA YA İHRAÇ

Bu sürpriz gelişmenin hemen ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Tuğrul Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesiyle ilgili açıklama yaptı.

MHP'li Yalçın, Tuğrul Türkeş'e istifa çağırısında bulundu. Yalçın, Türkeş'in istifa mektubunu genel merkeze göndermesi gerektiğini, aksi takdirde partiden ihraç edileceğini söyledi.

Bakanlık teklifini reddeden MHP Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu'nun tavrının takdire şayan olduğunu belirten Yalçın, Türkeş'in ise kendilerini üzdüğünü belirtti.

ODATV SARAY GÖRÜŞMESİNİ YAZMIŞTI

OdaTV’nin 24.06.2015 tarihli Müyesser Yıldız imzalı haber “Erdoğan'la gizlice görüşen MHP milletvekili kim?” şeklinde medyada yer almış ve Erdoğan ile gizlice görüşen isimlerden birisinin Tuğrul TÜRKEŞ olduğu belirtilmişti.

Habererk HaberYorumlar (0)