Alexa

Erdoğan:'sakın arabayı verme' derdim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika Gençlik Buluşması programında, “Yani kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki sakın bu arabayı verme." ifadesini kullandı.

Erdoğan:'sakın arabayı verme' derdim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika Gençlik Buluşması programında, İsviçre’deki gurbetçilerden oy kullanmalarını ve çevresindeki vatandaşları da oy kullanmaya telkin etmeleri gerektiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in arabayı iade etmesi hakkında da konuşan Erdoğan, “Yani kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki sakın bu arabayı verme." ifadesini kullandı.

"MEYDANLARDA KONUŞMA HÜRRİYETİMİ SİZE YEDİRMEM"


Cumhurbaşkanı olarak meydanlarda konuşmasını istemeyenlere dikkat çeken Erdoğan şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı meydanlarda konuşmasın diyorlar. Oy birliği ile reddettiler. Bunlar anayasayı da bilmiyorlar. Cumhurbaşkanı nerede suç işler. Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Ne yaparsanız yapın ben bir defa meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem.”

Seçimin bir kırılma noktası olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Bu kırılma noktasında Avrupa’nın oyları adeta bir tohumlamadır, bunu yapacaksınız.” ifadesini kullandı.

“GÖNLÜMDE BENİM DE BİR ASLAN YATIYOR”

Erdoğan konuşmasında, Cumhurbaşkanı adayı olduğunda kendisi söylediği “Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım” ifadesini hatırlattı. Tüm partilere eşit mesafede olduğunu belirten Erdoğan, “Gönlümde benim de bir aslan yatıyor, o ayrı mesele” dedi. Seçimlerde taraf olduğunun altını çizen Erdoğan “Milletin tarafındayım” diyerek konuşmasına açıklık getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın arabasıyla uğraşıldığına dikkat çeken Erdoğan, aracın fiyatına ‘bir milyon’ diyenleri yalanlayarak şu sözle eleştirdi: “Kendileri bu tür arabaların daniskasına biniyorlar”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in ibret-i alem için iade edeceğini söylemesine de değinen Erdoğan, “Yani kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki sakın bu arabayı verme. O makam bu tür bir arabaya fazlasıyla layıktır.” beyanında bulundu.

SEÇİMLERLE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN ÖNÜ AÇILACAK

7 Haziran seçimlerinin Türkiye için olduğu kadar Avrupa’nın her köşesindeki Türk vatandaşları için de bir dönüm noktası olduğunu belirten Erdoğan, İsviçre’deki gurbetçilerden oylarını kullanmalarını istedi.
Türkiye’nin 2023 ve 2053 yılındaki vizyonlarına ulaşması için 7 Haziran’daki seçimin kritik olduğu uyarısı yapan Erdoğan, “Yeni Türkiye ile birlikte yeni anayasa ve başkanlık sisteminin de önünü bu şekilde açacağız” açıklamasını yaptı.

Erdoğan 31 Mayıs’a kadar başkonsolosluklarda, 7 Haziran’a kadar da gümrüklerde oy kullanılabilmesinin mümkün olduğunu hatırlattı.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 23:36
YORUM EKLE