Erdoğan: Türkiye çok büyük mesafeler kaydetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.

Gündem 01.11.2015, 13:29
Erdoğan: Türkiye çok büyük mesafeler kaydetti
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe saygı duymamız gerekecek." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'daki evinin yakınında bulunan Saffet Çebi Ortaokulu'na eşi ve kızı ile birlikte oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin karşısına geçen Erdoğan, yaklaşık 54 milyon yurttaşın sandıklara gitmekte olduğunu belitti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "7 Haziran seçiminden sonra sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki, istikrarın, milletimiz için, ülkemiz için ne kadar ortada olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler kaydetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimde bir kez daha perçinleyecektir. Ben milletime bugün kullanacağı oyların hayırlı olmasını diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. YSK başta olmak üzere, il-ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum." dedi.


Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu