Alexa

Erdoğan'ın Ofisinde Buluşma...

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yarın Başbakan Erdoğan ile görüşecek.

Erdoğan'ın Ofisinde Buluşma...
banner327

 Türkiye Barolar Birliği Metin Feyzioğlu yarın saat 15:00'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dolmabahçe'deki ofisinde görüşecek.

Feyzioğlu, Başbakan Erdoğan'a, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, dün yaptığı üç öneriyi iletecek. Feyzioğlu, önümüzdeki hafta için de, Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile CHP, MHP ve BDP liderlerinden görüşme talebinde bulunacak.


KÖŞK'E ÇIKTI

Feyziloğlu dün de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüşmüştü. Cumhurbaşkanı'nın günlük programında yer almayan bu sürpriz ziyaret merak uyandırdı.

Feyzioğlu'nun talebi üzerine gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Metin Feyzioğlu, İstanbul merkezli operasyon sonrasında yaşanan gerilimle ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün devreye girmesi çağrısında bulunmuştu.

BARO'NUN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Feyzioğlu, Balyoz ve Ergenekon gibi davalarla ilgili yeniden yargılamanın yapılabilmesi için acil çözüm önerilerini açıkladı.

Feyzioğlu acil çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

*Tasfiye halindeki özel görevli mahkemeler kesin olarak kaldırılmalı ve verdikleri mahkumiyet kararları bozulmalı.

*Gerekçesiz mahkumiyet ve tutuklama kararları sebebiyle ödenen tazminatlar için kusuru bulunan hakimlere rücu edilmeli.

*Adli kolluk teşkilatı kurulmalı.

ERDOĞAN, O KONUŞMAYI ELEŞTİRMİŞTİ

Geçen yıl Adli yıl açılışındaki konuşması Başbakan Erdoğan'ın tepkisini çekmişti. Erdoğan, TBB Başkanı Feyzioğlu'nun siyasete, yürütmeye ve yargıya yönelik eleştirileri için "Baro başkanının yargı yılının açılışında konuşması yanlış. Yargıtay Kanunu'nda böyle bir hakkı yok. Baro başkanı konuşmasında siyaseti, yürütmeyi ve yargıyı suçladı, ama bizim buna cevap verme hakkımız yok. Bir daha böyle bir durum söz konusu olursa, açılışa asla gitmem. Ayrıca, yargı yılı açılışı gereksiz bir durum. Hükümet yılı açılışı var mı? Yargı açılışını kendi içinde yapsın" demişti.
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2014, 13:54
YORUM EKLE