banner434

Ermenek'te Son Durum

Ermenek son dakika haberleri ekipler madende biriken çamurla boğuşuyor acılı ailelerin ise umutları tükendi işte son durum ve son gelişmeler.

Gündem 31.10.2014, 18:07 31.10.2014, 20:55
Ermenek'te Son Durum
Ermenek son dakika haberleri ekipler madende biriken çamurla boğuşuyor acılı ailelerin ise umutları tükendi işte son durum ve son gelişmeler.

Maden kazasının üzerinden 60 saat geçti. 3 gündür madende su tahliyesi yapan ekiplerin en büyük sorunu ise çamur. Hiç bir umut ışığı görünmüyor...

Sosyal hizmet uzmanları, Ermenek ilçesindeki kömür ocağında mahsur kalan işçilerin çocukları için çeşitli etkinlikler düzenliyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ekiplerinin Ermenek'teki maden ocağında sondaja başladığını bildirdi.

Bakan Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile MTA'nın Ermenek'teki maden ocağında yürüttüğü çalışmaları inceleyip, görevlilerden bilgi aldı.

Bakan Yıldız, "Uyguladığımız teknikle yaklaşık 172 metreye inilecek. Şu anda MTA ekipleri sondaja başladı. Bu arada nefeslikle alakalı yürüttüğümüz çalışma bundan daha hızlı olursa buna ihtiyaç kalmayacak. Biz bütün imkanlarımızı, şartlarımızı zorlamak adına böyle bir çalışmayı MTA ekipleri olarak başlattık. İnşallah iyi sonuç alacağımız kanaatindeyiz" diye konuştu.

Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı maden kazasında 18 işçinin mahsur kalmasıyla ilgili harekete geçti.
.
Ermenek'teki madende mahsur işçilerin ailesi maden sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Vardiya sistemi düzenli çalışıyor. 2 dakikalık süre içerisinde vagon dolduruluyor ve diğer vagona geçiliyor. Gerekli bütün imkanlar sağlanmış durumda. Tahkimatlar gerçekleştiriyor. Bizde üzerimize düşenleri yapıyoruz. İnşallah yer altındaki kardeşlerimize ulaşırız.


Yorumlar (0)