Ermeni Yetimhanesi'ne şok saldırı

TUZLA’da bulunan Ermeni Yetimhanesi’nin (Kamp Armen) yıkılmaması ve tapunun iade edilmesi için kampta 100 gündür nöbet tutan gönüllülerden 3’ünün saldırıya uğradıkları iddia edildi.

Gündem 14.08.2015, 10:50 14.08.2015, 10:55
Ermeni Yetimhanesi'ne şok saldırı

TUZLA’da bulunan Ermeni Yetimhanesi’nin (Kamp Armen) yıkılmaması ve tapunun iade edilmesi için kampta 100 gündür nöbet tutan gönüllülerden 3’ünün saldırıya uğradıkları iddia edildi.

Olay saat 00.00 sıralarında Tuzla’da bulunan Kamp Armen’in önünde meydana geldi. İddiaya göre Kamp Armen’de gönüllü nöbet tutan Ensari Taşkaya, iki arkadaşıyla kampı ziyarete gelen arkadaşlarını otobüs durağından yolcu etti. Dönüşte Kamp Armen’in önüne geldiklerinde iki arabadan inen 8-9 kişi kamp yerini sordu. "Neden soruyorsunuz?" dediklerinde ise sopalı yumruklu saldırıya uğradılar. Saldırganlar, 3 arkadaşı darp ettikten sonra olay yerinden araçlarına binerek hızla uzaklaştılar. Kamp Armen’de nöbet tutan diğer gönüllüler ise, sesler üzerine arkadaşlarının yardımına koştu. Hafif yaralanan üç gönüllü, hastanedeki kısa süren tedavilerinin ardından Tuzla Merkez Karakolu’na giderek saldırganlar hakkında şikayette bulundular.


"İKİ ARABAYLA GELDİLER, 8-9 KİŞİYDİLER"


Saldırıya uğrayan Ensari Taşkaya olayı şöyle anlattı: "Arkadaşları yolcu etmek için otobüs durağına gittikten sonra dönüş yolunda faşistlerin saldırısına uğradık. Sebebi herhalde Kamp Armen’de nöbette olmamız. İki arabayla geldiler 8-9 kişiydiler. ’Kamp Armen nerede?’ diye sordular. ’Ne için soruyorsunuz’ dediğimizde direkt böyle yumruk ve sopalarla bir saldırıyla karşılaştık"

"BU SALDIRININ 100. GÜNDE OLMASI BİR TESADÜF DEĞİL"


Kamp Armen gönüllüsü Sarin Korkmaz da "Bugün Kamp Armen direnişinin 100. günü. 100 gündür Ermeni yetimlerin anısına sahip çıkmak için burada nöbetteyiz, direnişteyiz. Bundan sonra da burada olmaya devam edeceğiz. Bu saldırının 100. günde olması bir tesadüf değil. Bundan yaklaşık 80 gün önce kampın iade edileceği söylendi. Biz bunun seçim propagandası olduğunu söylemiştik. gelinen bu noktada bu iddiamızın doğru olduğu bir kez daha kanıtlandı" diye konuştu. 
Yorumlar (0)
banner442