Yandex Metrika

Eski Bakanın Gezi Parkı Yorumu...

İdris Naim Şahin Gezi Eylemleri için "demokrasi buluşması" dedi

Eski Bakanın Gezi Parkı Yorumu...
08 Temmuz 2013 Pazartesi 12:38

 Eski kültür turizm bakanı Ertuğrul Günay AKP'ye yaptığı muhalefetle herkesi şaşırtırken,bir diğer AKP'li eski bakandanda şaşırtan bir çıkış geldi.Ba­kan­lı­ğı dö­ne­min­de gaf­la­rıy­la ta­nı­nan İçiş­le­ri es­ki Ba­ka­nı İd­ris Na­im Şa­hin, dün Or­du­’nun Me­su­di­ye İl­çe­si­’n­de dü­zen­le­nen ‘De­mok­ra­si Ku­rul­ta­yı­’na ka­tıl­dı. Bu­ra­da AK­P’­nin ‘i­le­ri de­mok­ra­si­si­’ni an­la­tan Şa­hin, tüm Tür­ki­ye­’ye ya­yı­lan Ge­zi Par­kı olay­la­rıy­la il­gi­li yap­tı­ğı yo­rum­la dik­kat çek­ti. Baş­ba­ka­n’­ın gö­rev­den al­dı­ğı es­ki Ba­kan, Ge­zi için “de­mok­ra­si ha­re­ke­ti­” ifa­de­si­ni kul­lan­dı. İş­te Şa­hi­n’­in o ko­nuş­ma­sı:
- De­mok­ra­si ko­nu­sun­da Türk Mil­le­ti bü­yük bir ba­şa­rı­yı ge­çek­leş­tir­miş­tir. Cum­hu­ri­ye­ti­mi­zi kur­muş­tur, be­nim­se­miş­tir. Emi­nim ki da­ha çok uzun yıl­lar bo­yun­ca da de­vam ede­cek­tir.

- Ba­na gö­re Ga­zi Par­kı olay­la­rı da özün­de de­mok­ra­tik tep­ki­dir, bir de­mok­ra­tik bu­luş­ma­dır.

- İk­ti­dar par­ti­si mil­let­ve­ki­li ola­rak di­yo­rum ki; iyi ki tar­tı­şı­yo­ruz. Ra­hat­sız ol­sa ol­sa ik­ti­dar ra­hat­sız olur faz­la de­mok­ra­si­den.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.