Alexa

Federasyon Başkanı 'İfade vermeye çağrılmadım'

Eski Futbol Federasyonu Başkanı Aydınlar, "İfade vermeye çağrıldığım iddiası gerçek dışıdır" dedi.

 Federasyon Başkanı 'İfade vermeye çağrılmadım'
Eski Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yaptığı basın açıklamasında; "İfade vermeye çağrıldığım iddiası gerçek dışıdır" dedi.

Aydınlar açıklamasında, "Bugün bazı yayın mecralarında, 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili bilgilerin verildiği haberlerde, görevden alındığı belirtilen savcılardan Mehmet Yüzgeç’in, şüpheli sıfatıyla şahsımı ifade vermeye çağırdığı belirtilmiştir. Bu, tamamen asılsız ve gerçek dışı bir iddiadır. Haberlerde sözü edildiği şekilde, söz konusu soruşturma ile ilgili olarak tarafıma Cumhuriyet Savcılığı tarafından yazılı ve/veya sözlü olarak ulaştırılmış bir çağrı bulunmadığını önemle belirtirim" dedi.

"Ayrıca yine konuyla ilgili bazı haberlerde haberin veriliş şekli ve içeriğindeki ifadeler; şahsımla birlikte başka bir iş adamının ifadeye çağrılması üzerine, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılarının görevden alındığı algısı yaratılmaktadır" diyerek açıklamasına devam eden Aydınlar, şunları belirtti:

"Bu ifadeler, kamuoyu nezdinde şahsımla ilgili yanlış anlamalara yol açabilecek niteliktedir. Yukarıda belirtiğim gibi sözlü ya da yazılı davet almadığım ve hiçbir ilgim olmayan bir soruşturmada, ifade vermeye çağrıldığımı varsayarak, savcıların bu nedenle görevden alındığının belirtilmesi, son derece düşündürücüdür." 

Aydınlar, açıklamasında kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına ve kaynağı belirtilmeyen bu haberin yayınlanmamasını ve yayınlanmaya devam edilmesi halinde hukuki haklarını kullanacağını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 11:20
YORUM EKLE