FETÖ Temizliği Yapan Cesur Savcıya Yersiz Atama

Antalya'daki birçok FETÖ soruşturmasıyla ilgili iddianameyi hazırlayan terörden sorumlu başsavcı vekili Sinan Tür, savcı olarak Zonguldak'a atandı.

Gündem 06.07.2017, 22:05 01.08.2020, 20:52
FETÖ Temizliği Yapan Cesur Savcıya Yersiz Atama

FETÖ'nün belini kıran adam olarak bilinen Başsavcı Vekili Sinan Tür sürpriz bir kararla Zonduldak'a savcı olarak atandı. Bu duruma oldukça sevinen FETÖ'cü sosyal medya kullanıcıları, Denizli başsavcısını yitirdiğimiz damper kazasını kastederek "Sizde inşallah damper altında ezilerek ölürsünüz" diye beddua ettiler.

FETÖ’nün Belini Kıran Adam Savcı Sinan Tür’e Sürpriz Atama

Antalya'daki birçok FETÖ soruşturmasıyla ilgili iddianameyi hazırlayan terörden sorumlu başsavcı vekili Sinan Tür, savcı olarak Zonguldak'a atandı. 

HSK’nın yaz kararnamesiyle Antalya’da 49 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Aralarında FETÖ ile mücadelede kararlılığı ve cesurluğu ile tanınan Başsavcı Vekili Sinan Tür’ün de bulunduğu bu değişiklik FETÖ’cü hainleri de sevindirdi.

FETÖ’CÜ TROLLERDEN TWİTTER’DA SEVİNÇ GÖSTERİSİ

3 Temmuz Atama Kararnamesi sonrası sosyal medya hesaplarından sevinç nidaları atan FETÖ’cüler, damper kazasında hayatını kaybeden Denizli Başsavcısını kastederek “inşallah bir damper kazası da siz yaşarsınız” şeklinde tweetler atmışlardır.

İŞTE O TWEETLERDEN BAZILARI:

BAŞSAVCI SİNAN TÜR’ÜN FETÖ İLE MÜCADELESİ

Şubat 2016 tarihinden itibaren Antalya Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunda görevlendirilen Başsavcı Vekili Sinan Tür Hakim, Cumhuriyet Savcıları, Kaymakam, Vali Yardımcısı, üst düzey askeri personel başta olmak üzere birçok FETÖ-PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmasını bizzat yürütmüştür.

O’ndan Önce Antalya’da Hiçbir FETÖ Soruşturması Yapılmamıştı!

Başsavcı Sinan Tür’ün görevlendirildiği tarih olan Şubat 2016’ya kadar Antalya’da hiçbir FETÖ soruşturması yapılmamıştı. Göreve geldiği günden itibaren FETÖ soruşturmalarına başlayan Tür’ün eşi Hakim Gülpınar Tür ise söz konusu soruşturmalar kapsamında kararlılıkla ve hızla sorgu yapmıştır.

15 Temmuz Gecesi Operasyonları Tek Başına Yürüttü

15 Temmuz Gecesi tek başına adliyeye gelen Başsavcı Vekili Sinan Tür darbe gecesi tüm operasyonları tek başına yürüten isimdir. Antalya Emniyet Müdürlüğüne ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne yakalama ve gözaltı talimatları vermiştir.

CUMHURBAŞKANI YAVERİ’NİN ve BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNÜ KAPATAN ALBAY’IN YAKALANMASINI SAĞLADI

Antalya Başsavcı Vekili Sinan Tür, FETÖ-PDY Silahlı Terör Örgütü Soruşturması Kapsamında

Cumhurbaşkanı Hava Yarbay YAVERi olan Erkan Kıvrak’ın yakalanmasını,

Boğaziçi Köprüsünü kapatan Albay Muammer Aygar’ın yakalanmasını,

FETÖ’nün sözde Antalya Sıkı Yönetim Komutanı olarak görevlendirdiği Albay Metin Karagöz, sözde Tunceli Sıkı Yönetim Komutanı olarak görevlendirdiği Antalya İl Jandarma Alay Komutanı Ahmet Yurdagül, Antalya Tugay Komutanı Mustafa Kaya’nın darbe gecesi yakalanarak gözaltına alınmasını,

sağlamıştır. 3000 kişinin bu soruşturma kapsamında soruşturmalarını yürüten Başsavcı Vekili Sinan Tür, birçok kişi tarafından ölüm tehdidi almasına rağmen kararlılıkla mücadelesine devam etmiştir.

Yorumlar (0)