'Genel af' ta gelinen son nokta

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı’nın ardından afla ilgli gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gündem 19.11.2013, 21:44 19.11.2013, 22:41
'Genel af' ta gelinen son nokta
Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinde "cezaevlerinin boşaldığını göreceğiz" sözü üzerine Kader mahkumların da bir anda ümidleri ve hayalleri yeşermişti. Ancak, hemen ardından Arınç; bir açıklama yaparak:“Başbakanın konuşması çok açıktı. Yazılı metne bağlı olarak konuşma yaptı. Burada bir genel af beklentisinin dile getirilmediğini görürsünüz. Genel af bugünün gündeminde yok. Geleceğe ait bir perspektif çiziliyor. Gelecekte böyle bir Türkiye hayal ediyoruz deniliyor. Dağlarda, cezaevlerinde kimse olmasın, barış olsun. Yasaklar kalksın... 'demişti.

Bu günBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı ve  “Demek ki ben iyi anlatamamışım. Ben ta ne zamandan beri, ‘Bizim gündemimizde genel af diye bir şey kesinlikle yoktur.’ Bunu kaç kere söyledim. Ben hayallerimi anlatıyorum, siz genel aftan bahsediyorsunuz, yok böyle bir şey, kesinlikle yok” yanıtını verdi. 

Bütün bu sözler üzerine ümit ve hayalleri yine kördüğüm olan mahkum ve yakınları bir kez daha boynunu bükmüş oldu. Kapsamhaber setemize her gün yüzlerce mesaj yağdıran hükümlü yakınlarının ne kadar çaresiz ve ne kadar üzüntü içerisinde olduklarını çok iyi anlıyoruz. Sayın Başbakandan ümitlerini kesseler bile Allah'tan ümitlerini kesmemelerini özellikle ifade etmek istiyoruz. Kaldı ki, biz inanıyoruz ki bu gün Af her ne kadar gündemde yoksa da emin olun gündeme gelecektir. Gündeme gelmek zorundadır. Bunu kader mahkumları için yapmasalar bile bebek kaatili Öcalanı ve yandaşlarını cezaevlerinden kurtarmak için yapacaklardır. 

Sayın Başbakan çözüm sürecini henüz bitirmiş değildir. Çözüm sürecinin en önemli ayaklarından diğer bir kısmı da  yakın zamanda gündeme düşecek ve hemen akabinde genel veya kısmi bir afla süreç neticelenecektir. 


Elsima/kapsamhaber
Yorumlar (3)
hafize af istiyorum çocuklar için neolur 5 yıl önce
Af istiyorum
Gizem ince 3 yıl önce
Af istiyoruz masumca içerde yatan yakınım için af getirilmesini istiyoruz. Daha iyi bir ülke için birlik ve beraberlik için yine yine yine Af istiyorummmmm
Gizem 3 yıl önce
Af istiyoruz masumca içerde yatan yakınım için af getirilmesini istiyoruz. Daha iyi bir ülke için birlik ve beraberlik için yine yine yine Af istiyorummmmm
17°
parçalı bulutlu