Geylan'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü mesajı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gündem 14.07.2022, 11:15 14.07.2022, 11:23
Geylan'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü mesajı

15 Temmuz 2016 tarihininCumhuriyet tarihimizin en önemli eşiklerinden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Talip Geylan, “O gece yaşananlar sıradan bir darbe girişiminin çok ötesinde bir felaketi hedefliyordu. Amaç, sadece millet iradesiyle iş başına gelmiş iktidarı devirmek değil, ülkemizi bir kargaşa, iç çatışma ve belki de iç savaşın cenderesine hapsederek -belki de- çok uluslu bir müdahaleye zemin hazırlamaktı.

Emperyalizmin Truva Atı fetö’nün, yıllarca kurguladığı büyük ihanet, o gece aziz vatanımızın üzerine kara bulut gibi çökmek istedi. Mukaddes değerlerimizi istismar ederek bu ülkenin evlatlarını devşiren ve birer ölüm makinesine dönüştüren çok uluslu terör örgütünün hainleri sivil vatandaşlarımızı, asker ve polislerimizi hunharca katletti; demokrasimizin timsali TBMM, MİT, Genelkurmay Başkanlığı, Özel Hareket Merkezi başta olmak üzere kurumlarımızı bombaladı. Şükürler olsun ki, devletimizin içerisindeki milli unsurların direnci ve milletimizin devletimizin etrafında saf tutması neticesinde ihanet bertaraf edildi. Son Haçlı Seferi,15 Temmuz 2016 gecesi, Türklerin asil direnciyle bir kez daha mağlup edildi. Varlığını Türk varlığına adamış olan Türkiye sevdalısı milletin çocukları, emperyalizmin çocuklarına galip geldi!” şeklinde konuştu.

TÜK MİLLETİ OLARAK EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZDİR. BUNUN EN YAKIN ÖRNEĞİNİ 15 TEMMUZ 2016 GECESİ YAŞADIK.

15 Temmuz gecesi yaşananların çok açık şekilde gösterdiği gibi, bir ve beraber olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engel olamayacağını söyleyen Genel Başkan, “Devletimizin bekası ve ülkemizin selameti için her fedakarlığı göze alan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. 15 Temmuz ihanetini canları ve kanlarıyla bertaraf eden şehitlerimize Türk milleti olarak minnettarız ve mübarek kahramanlarımızı asla unutmayacağız. 251 şehidimizi, 2 bin 190 gazimizi şükranla anıyoruz. Rabbim cümlesinden razı olsun" diye konuştu.

KAMUDA, HALA MENSUBİYETLER ÜZERİNDEN TASNİF YAPAN KİM VARSA, YA KRİPTO FETÖ UNSURUDUR YA DA FETÖVARİ BAŞKA BİR OLUŞUMUN HEVESLİSİDİR.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün uzun yıllar süresince devletin en hassas ve önemli makamlarına sinsice konuşlandığını kaydeden Geylan, “Öyle ki, ihanet örgütü, Türk silahlı kuvvetleri, emniyet teşkilat, yargı, eğitim başta olmak üzere birçok kurumda en alt kademeden en üst kademeye kadar yerleşerek devleti zehirli sarmaşık misali sardı. 15 Temmuz, bize paralel yapılanmaların ve yandaş anlayışların akıttığı zehrin nasıl devleti yıkma noktasına getirdiğini acı şekilde göstermiştir. İşte bu nedenle devletin her kademesinde esas alınması gereken tek kriter liyakat olmalıdır. Kamusal alanda ve özellikle de kamu yönetiminde, devletten başka yapılara sadakat gösterenlere tahammül ve müsamaha asla gösterilmemelidir. Tüm yaşananlara rağmen kamusal alanda hala mensubiyetler üzerinden tasnif yapan kim varsa ya kripto fetö unsurudur ya da fetövari başka bir oluşumun heveslisidir.

Bu noktada bilinmesini isteriz ki; Türk Eğitim-Sen olarak, devletimizin terörle mücadelesine amasız fakatsız omuz vermeye devam edeceğiz, devletimizin istikametini tayin eden milli iradeye her daim sadakatle bağlı kalacağız, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne son nefesimize kadar sahip çıkacağız” dedi.

Geylan sözlerini şöyle tamamladı: “Allah milletimize bir daha böyle sıkıntılı günler göstermesin. 15 Temmuz gecesifedakârca, kahramanca çarpışan, devletin bekası için sağında solunda kim var bakmadan hainlerin karşısına cesaretle dikilen kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyor, şehitlerimizin aziz aileleri önünde hürmet ve saygıyla eğiliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)