banner434

banner433

Gezi Parkı'nda Neler Oluyor...

Gezi Parkı'nı hareketlendiren kazı...

Gündem 19.11.2014, 13:44 19.11.2014, 21:05
Gezi Parkı'nda Neler Oluyor...

 Gezi Parkı'nda otobüs durağının hemen arkasında dün gece başlayan kazı sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi. Topçu Kışlası'nın yapılacağına yönelik haberlerin ardından böyle bir kazının başlaması çevredekilerin tepkisine yol açtı.

Gezi Parkı'nda iddialara göre, otobüs durağının geri alınması için kazı başlatıldı. Dün gece başlayan kazı çevredeki esnafı ve sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi. Kazının yapıldığı yere gelen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Gerginlik kısa sürdü. Kazı durdu ancak olay yerinde her ihtimale karşı vatandaşlar nöbet tutmaya başladı. Bir grup gencin olay yerinde bekleyişi sürüyor. 

'BU KAZI GEZİ'DE BİR İNŞAAT OLGUSUNU MEŞRULAŞTIRMA GİRİŞİMİ'

Çevredeki esnaflardan Onur Taş konuyla ilgili şunları söyledi: "Gezi Parkı'na yönelik hassasiyet biliniyor. Haziran ayında yaşanan olaylar biliniyor. Bu hassasiyet bilinmesine rağmen İBB bütçesinde 1 milyar dolarlık bir kısım Topçu Kışlası inşaatı adı altında bir kısma ayrılmış. Hemen bunun akşamında bir kazı olması bizde bir güvensizlik oluşturdu. İş makineleri geri çekildi. Gezi'de bir inşaat olgusunu meşrulaştırma girişimi bu. Bizde bunun karşısında hazır olduğumuzu gösteriyoruz. Bekliyoruz. Nöbetteyiz."
Yorumlar (0)