Gökçek'e Suç duyurusu...

Mimarlar Odası Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 09.02.2015, 21:40 09.02.2015, 21:53
Gökçek'e Suç duyurusu...
Mimarlar Odası Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mimarlar Odası Ankara Şube Yöneticileri, can güvenliklerini tehdit ettiği gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunduklarınıbelirttiler.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Melih Gökçek hakkında daha önce de suç duyurusunda bulunduk ancak Bakanlık soruşturma için izin vermedi” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan açıklamasında şöyle dedi:

Melih Gökçek hem Twitter adresinden, hem basına yaptığı açıklamalarla Mimarlar Odası Ankara Şubesini ve Oda yöneticilerini hedef göstermektedir. Melih Gökçek’in isteği ile Kent Konseyi eylem düzenlemekte. Basın ve sosyal medya aracılığıyla sözde ‘demokratik tepki gösterin’ diyen Gökçek açıkça, Oda yöneticilerimizin can güvenliğini tehdit etmektedir. Temsil ettiğimiz Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticilerini de hedef haline getiren bu tutum suç teşkil ettiği için bu kez kurumsal olarak suç duyurularının yanında yönetim kurulu üyeleri olarak da ayrıca suç duyurusunda bulunduk.

Gökçek’in tutumu kendisine yakışsa da bir Belediye Başkanı’na yakışmıyor, kenti yönetemiyor, kenti yönetememe ve mahkeme kararlarına uymayacağını beyan ederek, suçu bizlere atmaya çalışıyor. Melih Gökçek yanlış kent politikalarını durduran mahkeme kararları için, önce bir aynaya baksın, ‘ben nerde yanlış yaptım’ desin, hukuku nereden dolanacağını düşüneceğine, oda yöneticilerini hedef göstereceğine işine baksın. Hukuka uymayan yöneticiler torba yasa ile TMMOB kanunu değiştirerek hukuku kendilerine uydurma niyetindeler. TMMOB’ye dokunma, Anayasa’ya aykırı davranan hukuksuzlara dokunun
Yorumlar (0)