Alexa

Gülen'den Ala'ya tazminat davası...

Fethullah Gülen, AK Parti Erzurum İl Başkanlığınca düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Ala'ya 50 bin liralık tazminat davası açtı

 Gülen'den Ala'ya tazminat davası...
Fethullah Gülen, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, AK Parti Erzurum İl Başkanlığınca düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'ın açtığı davanın dilekçesinde, Ala'nın, partisinin Erzurum İl Başkanlığınca 26 Ocak 2014'te düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldığı belirtildi.

Ala'nın, burada yaptığı konuşmada, "Biz kaç darbe girişimi atlatmışız kardeşim, senin haberin var mı? Biz kaç darbeyi bertaraf etmişiz, senin ağa babalarını yenmişiz, ağa babalarını. Sana pabuç bırakır mıyız? Sen içine yuvalandığın o tabanda Allah rızası için çalışan insanları bile tukaka ediyorsun. Çekil oradan da çekil. Senin orda da yerin yok. O insanların da iyi niyetini suistimal etme. Sen Fas'tan Endonezya'ya kadar, Yakutistan'dan, Kırım'dan Sudan'a kadar herkesin 'Allah razı olsun' diyen, bu berbat düzene uluslararası sömürge düzenine 'one minute' diyen bir lidere 'dur' diyorsun. Sen kimsin, kimsin?" dediği aktarıldı.

Bu ifadelerin doğrudan Gülen'in kişiliğini hedef aldığı, eleştiri sınırlarını aştığı ve gerçek olmadıkları ifade edilen dilekçede, "Ala'nın eyleminin, Gülen'in kişilik haklarına saldırı teşkil ettiği" savunuldu.

Dilekçede, Ala'dan 50 bin lira manevi tazminat istendi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2014, 15:15
YORUM EKLE