Alexa

İçişleri Bakanlığı ölü ve yaralı sayısını açıkladı

İçişleri Bakanlığı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında ölen ve yaralanan vatandaşların sayısını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı ölü ve yaralı sayısını açıkladı

İçişleri Bakanlığı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısında ilk belirlemelere göre 27 vatandaşın hayatını kaybettiğini, can kaybının artmasından endişe edildiğini bildirdi.

Bakanlık açıklamasında, bölgedeki hastanelerde 100’e yakın yaralı vatandaşın tedavisine devam edildiği ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Bölgede incelemelerde bulunmak üzere teknik ekip görevlendirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak üzere gereken tüm tedbirleri almıştır. Resmi açıklamalar Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenli olarak yapılacaktır. Bunun dışında iddialara itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri devletimiz en kısa sürede bulacak, failler yargı önüne çıkartılacaktır."
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 15:37
YORUM EKLE