İhsanoğlu: 'Bu yolda galip sayılır mağlup'

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, "Bir ay önce seçim kampanyasına başladığımızda, 'İhsanoğlu, tanınmıyor, siyasetten anlamıyor' diyenlere ithaf olunur, yüzde 40'a yakın sonuç. O bakımdan 'Bu yolda galip sayılır mağlup' diye bir söz vardır" dedi.

Gündem 10.08.2014, 22:59 10.08.2014, 23:10
İhsanoğlu: 'Bu yolda galip sayılır mağlup'
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Bir ay önce seçim kampanyasına başladığımızda, 'İhsanoğlu, tanınmıyor, siyasetten anlamıyor' diyenlere ithaf olunur, yüzde 40'a yakın sonuç. O bakımdan 'Bu yolda galip sayılır mağlup' diye bir söz vardır" dedi. 

İhsanoğlu, seçim sonuçlarını Levent'teki Seçim Koordinasyon Merkezi'nde takip etti. 

Ekmeleddin İhsanoğlu, Saat 21.20'de ailesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ve kendisine destek verenlerle, Seçim Koordinasyon Merkezi önüne kurulan platforma çıktı. 

İhsanoğlu, burada yaptığı konuşmada, kampanya sürecinde kendisini takip eden basın mensuplarına teşekkür etti.

Seçim sonuçlarının gayriresmi olarak açıklandığını ifade eden İhsanoğlu, şöyle konuştu: 

"Sevgili arkadaşlar; 10 Ağustos cumhurbaşkanı seçimi sonuçları gayriresmi olarak açıklandı. Hemen hemen sonuna doğru gelindi. Bu sonuçlar arasında yüzde 39-40 civarında oy aldığımız ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu, çok önemli bir rakamdır. Bir ay önce seçim kampanyasına başladığımızda, 'İhsanoğlu, tanınmıyor, siyasetten anlamıyor' diyenlere ithaf olunur, yüzde 40'a yakın sonuç. O bakımdan 'Bu yolda galip sayılır mağlup' diye bir söz vardır. Ben bu seçim sürecinde bana destek veren bütün siyasi partilere ve gönüllüler ordusuna, sonsuz teşekkürü ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Bu seçime katılan diğer iki adaya, sonuçların hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasimiz için bu hayırlı bir netice olsun ve Sayın Başbakan'ı tebrik eder başarılar dilerim. Sandığa gidip oy veren vatandaşlarımıza, sonsuz şükranlarımı ifade ederim. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum." 

İhsanoğlu, konuşmasının ardından yeniden Seçim Koordinasyon Merkezine geçti. Bir süre burada kalan İhsanoğlu, daha sonra merkezden ayrıldı.
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu