İletişim Başkanı Altun’dan '12 Eylül Darbesi' Paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin tarihine "kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin" üzerinden 42 yıl geçtiğini belirtti.

Gündem 12.09.2022, 00:07 12.09.2022, 00:34
İletişim Başkanı Altun’dan '12 Eylül Darbesi' Paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesapları üzerinden 12 Eylül yıldönümü mürasebetiyle yaptığı paylaşımda 12 Eylül'de olduğu gibi 15 Temmuz'da da "Daha Güçlü Türkiye" için verdikleri mücadeleyi hedef alanların milleti durduramayacağını ifade etti.

İletişim Başkanı Altun, Türkiye'nin tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 42 yıl geçtiğini anımsattı.

Türkiye'nin daha özgür ve daha demokratik bir ülke olma yolundaki ilerleyişinin sekteye uğratıldığına ve millet iradesinin ayaklar altına alındığına işaret eden İletişim Başkanı Altun, şu ifadelere yer verdi:

"Asırlardır bu topraklarda varoluş mücadelesi veren milletimiz 27 Mayıs'tan 28 Şubat'a kadar ihanetin her türlüsünü görmüş, büyük acılar yaşamış, 15 Temmuz'da tarih sahnesindeki kutlu yürüyüşünü durdurmaya çalışanları destansı bir direnişle yenilgiye uğratmıştır. 12 Eylül'de olduğu gibi 15 Temmuz'da da 'Daha Güçlü Türkiye' için verdiğimiz mücadeleyi hedef alanlar bilmedirler ki bu milleti durduramayacak, bizi yolumuzdan döndüremeyecekler. Milletimizle birlikte dimdik ayaktayız, milletimizin çelikleşmiş iradesinin yanındayız."

Türkiye'nin siyasi hayatını, barış ve istikrarını hedef alan tüm darbe, muhtıra ve antidemokratik müdahaleleri kınayan İletişim Başkanı Altun, millî iradeye sahip çıkan tüm şehitleri rahmet ve minnetle yad etti.

fahrettinaltun-twitter

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)