Alexa

İstanbul'da 140 Hakim ve Savcı İçin Gözaltı Kararı

Bakırköy Adalet Sarayı , İstanbul Bölge İdare Mahkemesi ve Küçükçekmece Adliyesi’nde görevli 140 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

İstanbul'da 140 Hakim ve Savcı İçin Gözaltı Kararı

Darbe girişimiyle ilgili Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu soruşturma başlattı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilleri Ömer Faruk Aydıner , Bülent Gümüş ve Raif Bıkmaz soruşturma kapsamında , Bakırköy Adliyesi'nde görevli 60 , İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde görevli 45 ve Küçükçekmece Adliyesi’nde görevli 35 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltı kararı alınan hakim ve savcılar hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme' suçlarından kuvvetli suç şüphesi bulunduğu öğrenildi. Hakim ve savcıların ev ve işyerlerinde arama kararı da alındı.


İstanbul'da 140 hakim ve savcı için gözaltı kararı başlıklı haber gündem haberleri kategorisinde yayınlanmaktadır. Benzer nitelikteki güncel haberler için gündem haberleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.
 

CİHAN

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 03:18
YORUM EKLE