banner434

İstanbul Emniyet Müdürü Merkeze Alındı

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, görevden alınarak merkeze atandı. Çapkın, "Nasıl geldiysem öyle gidiyorum. Hayırlısı olsun. Merkez Valiliğine gidiyorum" dedi.

Gündem 19.12.2013, 14:08 19.12.2013, 14:15
İstanbul Emniyet Müdürü Merkeze Alındı
 İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, görevden alınarak merkeze atandı. Çapkın, "Nasıl geldiysem öyle gidiyorum. Hayırlısı olsun. Merkez Valiliğine gidiyorum" dedi.

Bugün görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın yerine İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın getirileceği öne sürülüyor. Dün de 5 şube müdürü ile 2'si Çapkın'ın yardımcısı 6 müdür yardımıcısı görevden alınmıştı. Hüseyin Çapkın operasyonun başlamasından sonra uzunca bir süre makamına gitmemiş, dün öğle saatlerinde de herhangi bir açıklama yapmadan ayrılmıştı. 


EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 5 şube müdürünün yerinin değiştirilmesinin ardından yazılı açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, "Bazı illerimizde emniyet personelimizin görev yerleri, haklarındaki görevi kötüye kullanma iddiaları ile ilgili soruşturmalar nedeniyle değiştirilmiş, bazı illerde ise personelimiz, idari gereklilik nedeniyle farklı yerlerde görevlendirilmişlerdir" demişti. 


DÜN GÖREVDEN ALINAN ŞUBE MÜDÜRLERİ 

- Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç, 
- Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse, 
- Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, 
- Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal, 
- Asayiş Şube Müdürü Ersan Erçıktı. 


DÜN GÖREVDEN ALINAN 6 POLİS MÜDÜR YARDIMCILARI 

- Hüseyin Çapkın'ın yardımcısı/ Mali Suçlarla Mücadele Şube'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, 
- Hüseyin Çapkın'ın yardımcısı/ Organize Suçlarla Mücadele Şube'den sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı, 
- Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcı Yasin Topçu, 
- Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcı Kazım Aksoy, 
- Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Şenol Demir Özel, 
- Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Kalender , 


GÖREVDEN ALMALAR SÜRECEK Mİ?

Bu arada pazartesiye kadar 15 ilde emniyet müdürlerinin değişeceği iddia edilirken, Türkiye 'nin çeşitli illerindeki emniyet müdürlüklerinden görevden alma ve yer değiştirme haberleri geliyor. Konya Emniyet Müdürlüğü'nde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hasan Yavuz görevden alındı. Yavuz, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne atanırken yerine de Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Ali Loğoğlu atandı. 

Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, "İlimizde gündemle ilişkin soruşturma yok. Bu tayinler de 2 ay öncesiyle alakalı ve ilişikleri yeni kesildiği için atamalar bugün gerçekleşti" dedi.

Erzincan'da da Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Şube Müdürü Yüksel Yıldırım görevinden alındı. Erzincan'da 4 yıldan bu yana KOM Şube Müdürlüğü yapan 3'üncü Sınıf Emniyet Müdürü Yüksel Yıldırım, görevinden alınarak Koruma Şube Müdürlüğü'ne verildi. Koruma Şube Müdürü Recep Tecimer de KOM Müdürlüğü'ne getirildi. 

Bu arada Vatan gazetesinin haberine göre Hüseyin Çapkın'ın yerine İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın getirileceği belirtiliyor.


YALOVA'DA 1 ŞUBE MÜDÜRÜ VE 3 MÜDÜR YARDIMCISI 

İstanbul ve Ankara 'daki yolsuzluk operasyonu ardından Yalova Emniyet Müdürlüğü'nde de bir şube müdürü ve 3 şube müdür yardımcısı görevden alındı. Yalova Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Reşat Beceren, 2 yardımcısı ve Lojistik Şube Müdür Yardımcısı görevlerinden alınıp başka birimlere verildiler. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu kararın istanbul ve Ankara'da başlatılan yolsuzluk operasyonu ile bağlantılı olduğunu açıkladılar. 


KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDE 2 DEĞİŞİKLİK 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ile Kaçakçılıktan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı görevlerinden alınarak başka yerlere atandılar. 

Kocaeli'ye de sıçrayan ve Körfez İlçesi'nden İstanbul'dan gelen ekipler tarafından bir kişinin gözaltına alındığı belirlenen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Mehmet Ağzıbağlı, bu görevden alınıp Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı. Bugün de Kaçakçılıktan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Abdulkadir Demir bu görevinden alındı, yerine Güvenlik Şube'den Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Başkal getirildi. Abdulkadir Demir ise Güvenlik Şube'den Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.
Yorumlar (0)