KA.DER 14. Olağan Genel Kurulu Listesi Yayımlandı

KA.DER'in 14. Olağan Genel Kurulu geniş bir katılımla gerçekleştirildi. KA.DER'in 14. Olağan Genel Kurul Listesi belli oldu.

Gündem 22.06.2021, 20:17 22.06.2021, 21:14
KA.DER 14. Olağan Genel Kurulu Listesi Yayımlandı

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, Geçen Cumartesi günü gerçekleştirilen KA.DER'in 14. Olağan Genel Kurulu'nu değerlendiren bir açıklamada bulundu.

Türkiye'deki tüm kadınlar adına daha fazlasını yapmak, kadın dayanışmasını güçlendirmek, yeni iş birlikleri ile KA.DER'in sesini hem yurt içinde hem yurt dışında en iyi şekilde yaygınlaştırmak için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini belirten KA.DER Genel Başkanı Karaoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Geçtiğimiz Cumartesi günü KA.DER'in 14. Olağan Genel Kurulu'nu, önceki genel kurullarımıza kıyasla ve pandemi ortamına rağmen geniş bir katılımla gerçekleştirdik. Katılımınız için öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Yol gitmekten pes etmeyen kadınlar olarak, genel kurulumuzda da beraber yürümek için bir araya gelmemiz, fiziksel temas kuramadığımız uzun bir dönemin ardından sanıyorum hepimize iyi geldi.

Önceki dönemde KA.DER’e gerek kurullarda görev yaparak gerekse üye olarak katkılarını sunan tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ederim. Yeni dönemde kurullarımızda sorumluluk almayı üstlenen üyelerimizi belirledik. KA.DER kurullara sığmayacak kadar büyük bir örgüt. KA.DER’in amacı için birleşmiş tüm üyelerinin KA.DER’in amacına ulaşmasını kendine görev bileceğine ve birlikte güçlü olacağımıza inancım tam.

Yeni ekibimizle hem önceki dönem başlattığımız çalışmaları sürdürecek hem de birbirimizin farklı uzmanlık alanları ve yeteneklerinin birleşmesiyle kadınlar ve eşitlik için yeni çalışmalar başlatacağız. KA.DER'e duyduğumuz sorumlulukta birleştiğimizi genel kurulda bir kez daha görmek, inancımızı yeniden tazeledi. Bu heyecan ve dinamizmle Türkiye'deki tüm kadınlar adına daha fazlasını yapmak, kadın dayanışmasını güçlendirmek, yeni iş birlikleri ile KA.DER'in sesini hem yurt içinde hem yurt dışında en iyi şekilde yaygınlaştırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Yeni dönemde tüm farklılıklarımızla demokratik ve barışçıl bir biçimde amacımız için birleşme konusunda daha çok hassasiyet göstererek, dünyanın ve ülkenin geçtiği bu zorlu dönemde bir aradalığımızı koruyacağımıza inanıyorum.

Gerek bana gerek arkadaşlarıma duyduğunuz güven ve verdiğiniz desteğe teşekkür ediyor; sorumluluk bilinciyle çalışıp, her birimizin katkısıyla insanlık, eşitlik ve demokrasi adına daha güzel yarınlar yaratacağımıza güveniyorum.

Seçilmiş yeni kurul üyelerimizin listesini sizlerle paylaşıyor ve yeni dönemimizin herkes için hayırlı olmasını diliyorum.

KA.DER 14. Olağan Genel Kurul Listesi Şu şekilde;

GENEL YÖNETİM KURULU (Asil)

Nuray Karaoğlu
Azime Kocacık
Dr. Elif Atayman
Enif Yavuz Dipşar
Medine Filiz Pehlivan
Müzeyyen Narman
Prof. Dr. Nilgün Tutal
Av. Yasemin Öz
Yeşim Ağırman

DANIŞMA KURULU (Asil)

Prof. Dr. Canan Balkır
Av. Emine Perviz Erdem
Prof. Dr. Fatmagül Berktay

İlksen Sorguç Dinçer
İnayet Begüm Yavuz
Melda Onur
Dr. Şengül Altan Arslan
Av. Vildan Yirmibeşoğlu
Av. Zehra Önay Alpago
Zehra Tosun

DENETLEME KURULU (Asil)

Dilara Kabaş Akman
Elif Doğan Türkmen
Fatma Tunçköprülü

DİSİPLİN KURULU (Asil)

Ayfer Köni
Hayriye Nükhet Gökaltay
Nezihe Şahman

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)