KA.DER, 26 Ekim Kadın Muhtarlar Gününü Kutladı

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) 26 Ekim Kadın Muhtarlar Günü ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

Gündem 26.10.2020, 21:52
KA.DER, 26 Ekim Kadın Muhtarlar Gününü Kutladı

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Genel Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Nuray Karaoğlu, 26 Ekim Kadın Muhtarlar Günü ile ilgili yazılı basın açıklamasında bbulundu.

KA.DER Genel Yönetim Kurulu Adına Nuray Karaoğlu'nun açıklaması şöyle:

"KA.DER, kadınların ve erkeklerin her alanda eşit olarak temsil edilmelerini savunan bir kadın örgütüdür. Toplumu ve bireyleri ilgilendiren kararların alındığı, seçim ve atama ile oluşan tüm karar organlarında kadın erkek eşitliğini demokrasinin bir gereği olarak kabul eder. Türkiye'de kadınlar, farklı sosyal alanlarda varlıklarını kanıtladıkları halde üst düzey yönetimlerde, özellikle de siyasette, eşit temsilden hala çok uzak bir konumdadırlar. Bu eşitsizliği gidermek, tüm yurttaşların kararlara katılımını sağlamak, kadın deneyimi ve çözüm üretme yeteneğini sosyal ve siyasal alanlara kazandırmak amacıyla Mart 1997'de kurulan KA.DER, seçimle ve atamayla gelinen tüm karar organlarındaki kadın temsil oranlarını yükseltmek için çalışır. KA.DER, 23 yıllık deneyim ve birikimiyle alanında tek dernek olarak Türkiye genelinde çalışmalarını yürütmektedir."

KA.DER NEDİR?

KA.DER, kadınların ve erkeklerin her alanda eşit olarak temsil edilmelerini savunan bir kadın örgütü olarak ortaya çıkmıştır. KA.DER tüm yurttaşların kararlara katılımını sağlamak, kadın deneyimi ve çözüm üretme yeteneğini sosyal ve siyasal alanlara kazandırmak amacıyla Mart 1997'de kuruldu. KA.DER, seçimle ve atamayla gelinen tüm karar organlarındaki kadın temsil oranlarını yükseltmek için çalışır. KA.DER, 23 yıllık deneyim ve birikimiyle alanında tek dernek olarak Türkiye genelinde çalışmalarını yürütmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu