Alexa

Kardeşimin kanı yerde kalmıştır

bombalı saldırıya ilişkin davada tutuklu sanık kalmamasına şehit yakınları tepki gösterdi. Saldırıda şehit olan Jandarma Personel Kıdemli Üstçavuş Bekir Çelik'in abisi Yusuf Çelik, "Kardeşimin kanı yerde kalmıştır” dedi.

Kardeşimin kanı yerde kalmıştır

İstanbul Halkalı'da 2010 yılında düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin davada tutuklu sanık kalmamasına şehit yakınları tepki gösterdi. Saldırıda şehit olan Jandarma Personel Kıdemli Üstçavuş Bekir Çelik'in abisi Yusuf Çelik, "Kardeşimin kanı yerde kalmıştır” dedi.


Halkalı'da askeri personeli taşıyan servis otobüsüne yapılan, 5 astsubay ile bir astsubay kızının şehit olduğu, 15 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin davada tutuklu yargılanan 2 sanığın '5 yıllık uzun tutukluluk süreleri' nedeniyle tahliye edildi. 13 sanıklı davada tutuklu sanık kalmadı. Tahliye olayını öğrenen şehit yakınlarından İskenderunlu Jandarma Personel Kıdemli Üstçavuş Bekir Çelik'in abisi Yusuf Çelik, duruma tepki gösterdi.

Yusuf Çelik, yaptığı açıklamada kardeşinin fotoğrafını ve şehitlik beratını bir an olsun yanından ayırmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "2010 yılında PKK’lı teröristlerce şehit edilen kardeşim Bekir Çelik, kardeşimin kanı yerde kalmıştır. O dönem Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'kanı yerde kalmayacak' diye beyanatta bulunmuştu. Ben soruyorum şimdi Abdullah Gül nerde kaldı, kanı nerde, O’nu bırakın her şeyi bir tarafa yakalanan sanıkları bile 5 yıllık yargılama süresi doldu diye avukatlarının sürekli davalardan çekilip ayrılması nedeniyle süreyi uzatarak tahliye edilmesine sebep oldunuz. Bu ülkenin sahibi yok mu? Bu ülkede bu kavganın hesabını soracak hiç kimse yok mu? Eğer yoksa yok diyorlarsa, bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı yok diyorsa biz kendi başımızın çaresine bakalım, bunu mu istiyorlar. Mahkemeye yeniden biz açacağız, hem Anayasa Mahkemesi'ne, hem yeniden Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'na bunu bırakan hakimler görevlerini neden yapmadığını soracağız."

Yusuf Çelik, avukatı ile sürekli telefonla görüşerek, olayın peşini bırakmayacağını vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 18:32
YORUM EKLE