Kilis'te sınırda askerlere ateş açıldı:

Şanlıurfa'nın Kilis sınır hattında IŞİD’in kontrolündeki bölgeden açılan ateş sonucu 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Gündem 01.09.2015, 23:34 01.09.2015, 23:37
Kilis'te sınırda askerlere ateş açıldı:

Şanlıurfa'nın Kilis sınır hattında IŞİD’in kontrolündeki bölgeden ateş açıldı. 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Kilis’e bağlı Yavuzlu köyü yakınlarındaki Türkiye-Suriye sınır hattında bulunan Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda görevli, Ekincik mezrası yakınlarında devriye görevi yapan askerlere Suriye’nin IŞİD kontrolündeki bölgesinden ateş açıldı. Açılan ateş sonucu iki asker yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı askerlerden Yusuf Erdem, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralı askerin tedavisi sürüyor. 

Şehit er Erdem'in, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. 

Yaşanan olayla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri, yazılı açıklama yaptı. TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"01 Eylül 2015 tarihinde saat 18.15 sularında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Kilis Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda görevli unsurlarımıza, sınırın Suriye tarafında DEAŞ Terör Örgütü kontrolündeki bölgeden açılan ateş sonucunda kahraman bir silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal ambulansla hastaneye tahliye edilmiştir. Kahraman silah arkadaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Ayrıca çatışma esnasında bir silah arkadaşımız ile irtibatımız kesilmiş olup arama faaliyeti ve bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden kahraman şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."
Yorumlar (0)