K.Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar

KCK ve BDP'lilerin açlık grevi eylemlerine destek veren Kuzey Iraklı Kürtler, Erbil'de Türk bayrağı yaktı.

Gündem 05.11.2012, 23:17 05.11.2012, 23:21
K.Iraklı Kürtler Türk Bayrağı yaktılar

Kuzey Irak'taki Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB)'nin Genel Sekreteri Berham Salih'e ait olduğu belirtilen 'Xendan' adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Türkiye'deki cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin yaptığı açlık grevlerine destek amacıyla dün Erbil'de Türkiye Konsolosluğu'nun önünde bir grup protesto gösterisi yaptı.

Eylem sırasında bir grubun Konsolosluk binasında asılı bulunan Türk bayrağını yakmak istediği, başka bir grubun ise, bayrak yakılmasına karşı çıkması nedeniyle aralarında kavga çıktığı ve bir kişinin ağır yaralandığı belirtildi. Peşmergenin müdahalesi sonucu grup dağıtılırken, protesto eyleminin ise sonlandırıldığı kaydedildi.

TÜRK BAYRAĞI YAKILDI

Yine Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde bugün düzenlenen bir gösteride ise, Türk bayrağının Üniversite öğrencileri tarafından yakıldığı ileri sürüldü. 'Rudaw' adlı internet sitesinde fotoğraflı olarak verilen habere göre, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla protesto gösterisi düzenleyen üniversite öğrencileri Türk bayrağı yaktı.


Yorumlar (2)
iyi olmuş canıma deysinn 6 yıl önce
Hahahahahahah
Türk Oğlu Türk 2 yıl önce
TÜM KÜRTLERİN ALLAH BELANIZI VERSİN SİZİ