Alexa
banner314

Kobane ile Suruç arasındaki fark Atatürk'tür

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Kobane eylemlerine itidal çağrısı yaptı

Kobane ile Suruç arasındaki fark Atatürk'tür
banner327
 TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Kobane eylemlerine itidal çağrısı yaptı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Kobane halkı ile dayanışma eylemleri sırasında şiddete başvuranların Kobane'ye yaşayanları umursamadığını ve o insanlara en büyük zararı verdiğini söyledi. Olayları değerlendirerek bir basın açıklaması yapan Yücelen, "Kobane ile Suruç arasındaki en temel fark Atatürk'tür" diyerek Atatürk büstüne ve Türk bayraklarına saldıranların, ambulansları ve belediye otobüslerini yakanların anayasa ve yasalar çerçevesinde engellenmesini istedi.

 Türkiye son günlerde üzücü olaylara sahne olmakta, ülkemizin bir bölümünde olağanüstü hal uygulanmak durumunda kalmaktadır.

Baktığımız zaman bu olayların nedeni sınır boylarımızda yaşanan insanlık dramı ile ilgili görünmektedir. Kobane'de yaşanan insanlık dehşetine tepki göstermek her vatandaşımızın en doğal hakkıdır. Ancak Kobane'de yaşayanlara destek vermek için sokağa çıktığını öne sürenler eğer bu ülkenin değerlerine saldırıp, toplu taşıma araçlarını ateşe verip ambulansları yakmaya başlamışlarsa olayların amacının Kobane halkına destek vermek olmadığı da ortaya çıkar. Atatürk büstlerine, Türk bayraklarına saldırıp kamu düzenini terörle bozmaya çalışanların bu eylemlerinin anayasa ve yasalar çerçevesinde devletin olanaklarıyla engellenmesi; samimi insanların kaygılarını paylaşabilmesinin sağlanması önemlidir. Unutmamak lazımdır ki, Kobane ile Suruç arasındaki en derin fark, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin muasır medeniyetlerin seviyesine çıkma hedefinin geldiği seviyedir. Türkiye olarak her sesi duyup anlamak zorundayız. Kobane halkı için endişe eden herkesin, şiddete başvurmadan demokratik haklarını yasalar çerçevesinde kullanması güvenlik güçleri tarafından temin edilmeli; farklı görüşlere sahip insanların başkalarının farklı görüşlerine saygı duyması son derece önemlidir. TÜGİAD olarak herkesi sükunete ve itidalli davranmaya davet ediyoruz. Bu koşulların Kobane halkına yardım etmemizi sağlamak bir yana engellemeye dönük sonuçlar doğurmasına mani olmak her birimizin sorumluluğundadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 17:38
YORUM EKLE

banner307

banner325