banner434

Koncuk Hükümeti Uyardı!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Mücadeleye her zaman hazırız, meydanı hiç boş bırakmadık, bırakmaya niyetimiz de yok.” dedi.

Gündem 05.11.2015, 10:58
Koncuk Hükümeti Uyardı!
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, iş güvenliği konusunda hükümete uyarılarda bulundu.

Son günlerde yeniden ısıtılıp gündeme getirilen kamu çalışanlarının iş güvencesi konusunda, sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulunarak hükümeti uyardı.

Türkiye Kamu-Sen’in bu konudaki duruşunun son derece net olduğunun altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, memurun iş güvencesi konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da taviz verilmeyeceğine vurgu yaptı.

Koncuk, “Mücadeleye her zaman hazırız, meydanı hiç boş bırakmadık, bırakmaya niyetimiz de yok.” dedi.

BU KONUDA YÜZLERCE AÇIKLAMA YAPTIM

2011 yılında Türkiye Kamu-Sen genel başkanı olduğunu hatırlatan Koncuk, iş güvencesi konusunda yaptığı çalışmaları şöyle anlattı: “O günden bugüne AKP'nin, bilhassa Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'memurun iş güvencesine taktığını, iş güvencesi olmayan bir istihdam modeli istediğini' anlattım. Bu konuda yüzlerce açıklama yaptım, televizyon programlarında anlattım, on binlerce afiş yaptırdık, iş güvencesi konusunda. Sayın Cumhurbaşkanı'nın, Başbakanlık dönemi de dahil, çeşitli yer ve zamanlarda yaptığı konuşmaları kitapçık haline getirip, geçen yıl tam 250 bin adet dağıttık. 4 Nisan 2015 tarihinde, yine Sayın Cumhurbaşkanı'nın aynı konudaki bir açıklaması üzerine, Ankara'da, ‘iş güvenceme dokunma, ek zammımı unutma’ adıyla, 50 bin kişinin katılımı ile yürüyüş ve miting yaptık.”

MÜCADELEYE HER ZAMAN HAZIRIZ

Koncuk tüm bunlara rağmen, bu konuyu anlatamamış olduklarına işaret ederek, “Birçok kişi bugünlerde bana, iş güvencesinin gerçekten tehdit altında olup olmadığını soruyor. Cevabım ‘evet’tir. İktidar bu konuda kararlı, buna karşı durmanın tek yolu, yandaş sendikayı terk etmek, sendikal mücadeleye hız vermek, bunun içinde, Türkiye Kamu-Sen'i desteklemek, güçlü kılmaktır. Biz mücadeleye her zaman hazırız, meydanı hiç boş bırakmadık, bırakmaya niyetimiz de yok.” dedi.
Yorumlar (0)