banner434

banner433

Levent Kuruoğlu: Kabul Etmiyoruz!

Türk Eğitim Sen Samsun İl Başkanı Kamu Çalışanlarına ve emeklilere 2022 ve 2023 yılları için yapılacak zamlar açıklandığını, karşı çıkmalarına rağmen Yetkili sendika Memur Sen tarafından kabul edildiğini söyledi.

Gündem 24.08.2021, 12:30 25.08.2021, 13:10
Levent Kuruoğlu: Kabul Etmiyoruz!

Levent Kuruoğlu, Memur-Sen’e üye olarak toplu sözleşme masasında tek yetkili olmasını sağlayan Kamu çalışanları yetkiyi kime verdiklerini bir kez daha düşünmesi gerektiğini belirtti. Kuruoğlu, Verdikleri yetkinin Kamu çalışanlarına ve emeklilerine büyük zarar verdiğini öne sürdü.

Kamu Çalışanlarına ve emeklilere 2022 ve 2023 yılları için yapılacak zamlar açıklandığını, Türkiye Kamu-Sen’in karşı çıkmasına rağmen Yetkili sendika Memur-Sen tarafından kabul edildiğini belirten Türk Eğitim-Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda tepkisini şu şekilde dile getirdi:

Türkiye Kamu-Sen memurların daha fazla kazanım elde etmesi için masada bulunmuş örgütlü gücünü kullanarak direnç göstermiş, seyyanen zam ve refah payının kırmızı çizgisi olduğunu belirterek teklifi kabul etmemiş ve masadan kalkmıştır. Ancak Memur-Sen direnç göstermeyerek toplu sözleşmeyi imzalamış ve Kamu çalışanlarını bir kez daha hayal kırıklığına uğratmıştır.

4688 sayılı Kanun gereğince toplu sözleşme metnini imzalamak yetkili konfederasyonun yani Memur-Sen’in uhdesinde bulunmaktadır. Dolayısıyla Türkiye Kamu-Sen olarak bizim toplu sözleşmeyi imzalama ya da Hakem Kurulu’na baş vurma gibi bir hakkımız hukuken bulunmamaktadır.

Türkiye Kamu-Sen refah payı ve seyyanen zam başta olmak üzere tüm taleplerimizin gerçekleşmesi için mücadelesini sürdürecektir”

Memur-Sen’e üye olarak toplu sözleşme masasında tek yetkili olmasını sağlayan Kamu çalışanları yetkiyi kime verdiklerini bir kez daha düşünmelidir. Verdikleri yetki Kamu çalışanlarına ve emeklilerine büyük zarar vermiştir. Memur-Sen Memuru masada bırakmıştır

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)