LGBT'liler alınan iznin ardından yürüyüş yaptı

LGBTİ Onur Haftasında İstiklal Caddesi'nde yapılması planlanan ve polisin müdahalesinin ardından grubun yürüyüşüne izin verildi.

Gündem 28.06.2015, 22:02 28.06.2015, 22:10
LGBT'liler alınan iznin ardından yürüyüş yaptı

LGBTİ Onur Haftasında İstiklal Caddesi'nde yapılması planlanan ve polisin müdahalesinin ardından grubun yürüyüşüne izin verildi. Grup Galtasaray Lisesi önünde basın açıklamasından sonra Taksim Tünele kadar yürüdü. Gruba. CHP Milletvekili Mahmut Tanal'da destek verdi.

İstiklal Caddesi'nde toplanan LGBTİ ve destekçileri yaşanılan müdahalenin ardından alınan izinle eylemini sürdürdü. Grup, Fransız Konsolosluğu ününden Galatasaray Lisesi önüne geldi. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve HDP İstanbul Milletvekili Sezai Temelli de destek verdi. Grup lise önünde basın açıklaması yaptı. Burada bir konuşma yapan Mahmut Tanal, eylemin barışçıl ve silahsız bir eylem olduğunu vurguladı. Tanal, böyle varışçıl bir eyleme izin vermeyen yöneticileri kınadığını söyledi. Grup basın açıklamasının ardından Taksim Tünele kadar yürüdü. Polis ekipleri de grubun eylemine son vermesi için uyarılarda bulundu.

Öte yandan, polisin müdahalesi sırasında 2 göstericinin biber gazı kapsülünden yaralandığı iddia edildi.
Yorumlar (0)