Medya darbesine tepkiler sürüyor: Biz Esed rejimi istemiyoruz

Özgür medyaya yönelik polis baskınına tepkiler sürüyor.

Gündem 23.12.2014, 16:58 23.12.2014, 17:03
Medya darbesine tepkiler sürüyor: Biz Esed rejimi istemiyoruz
 Özgür medyaya yönelik polis baskınına tepkiler sürüyor.

Konya Adliyesi önünde bir araya gelen çok sayıda vatandaş, 'medya ve demokrasiye darbe' olarak nitelendirilen operasyona bu gün de tepkisini sürdürdü. Demokrasiye yönelik darbelere tepki gösteren Mine Güneş “Biz Esad rejimi istemiyoruz. Bu vatan bizim.. Onlar bizim oylarımızla oradalar. Nasıl oraya çıkardıysak indirmesini de biliriz oylarımızla. Rabbim inşallah adaletini gösterecek.” dedi. 

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın 14 Aralık'ta gözaltına alınmasıyla birlikte adliye önünde başlayan protestolar 9. gününde de devam etti. Saat 13.00 sularında Konya Adliyesi önüne gelen çok sayıda vatandaş, 14 Aralık 'medya ve demokrasiye darbe' operasyonunu adliye önünde demokrasi nöbeti tutarak protesto etti. 

'BİZ ESED REJİMİ İSTEMİYORUZ'


Eyleme katılan vatandaşlardan Mine Güneş, yaşanan antidemokratik uygulamaların, baskınların, kendi kötü işlerini kapatmak için yapıldığını belirtip, "Başlarına dönecek inşallah. Biz Esad rejimi istemiyoruz. Bu vatan bizim, oraya nasıl çıkardıysak indirmesini de biliriz Allah’ın izniyle. Onlar bizim oylarımızla oradalar, Rabbim inşallah adaletini gösterecek. Biz Allah’ın adaletine güveniyoruz, O'na sığındık, Rabbimize havale ettik. Çok ağır laflar kullandılar, haşhaşi olmakla suçladılar. Ben de bu sözü aynen iade ediyorum, asıl haşhaşi onlar.” dedi.

‘SIFIRLAYAMADIKLARI İÇİN BU ZULÜMLER YAŞANIYOR’

Konya Adliyesi önüne gelen bir vatandaş ise, yapılan zulümlerin nedeni “Sıfırlayamadıkları için bu zulümler yaşanıyor” diyerek özetledi ve şunları söyledi: “Bizi buraya çıkaranların utanmasını istiyorum. Bir de çıkıp bize terör örgütü diyorlar. Bizim mutfakta kullandığımız bıçaktan hariç hiçbir şey bulunmuyor. Bunu söyleyenler gerçekten utansınlar. Bizi buraya çıkaranlar utansın. Bu zulmü yapanlar, milletin başına çıkarken ‘fakirin yanındayız’ diye çıktılar. Şuan fakirle hiç alakaları yok. 'Sıfırlayamadıklarından' dolayı bu zulümler yaşanıyor. Kendi keselerini dolduruyorlar, çocuklarının keselerini dolduruyorlar. Bunun ötesinde bir şey görmüyoruz. Biz bu düzenin böyle gitmeyeceğine inanıyoruz. Bunu yapanları Allah’a havale ediyoruz ve hiçbirine hakkımızı helal etmiyoruz.” 

'AYIPLARINI ÖRTMEK İÇİN YAPTIKLARINI HERKES BİLİYOR'

Medyaya yapılan polis baskını, gözaltına alınmalar ve tutuklanmaların nedenini artık herkesin anladığını vurgulayan bir vatandaş ise şöyle konuştu: “Bu insanlar karınca bile ezmez, bunu herkes biliyor. Fakat kendilerinin çok büyük ayıpları var. Bunu örtmek için yaşanıyor bunlar. Allah var, gam yok. İnşallah eninde sonunda gerçekler ortaya çıkacak. Biz demokrasiye ve özgürlüklere sahip çıkacağız. Her şey yoluna girecek. Bize bu yaşatılanların nedeni kıskançlıkları. Bu güzel insanlar dünyanın 180 ülkesine yayılmış insanlar her şeyin en güzelini yaptılar. İkinci büyük nedeni de bu insanlara çatarak kendi suçlarını örtmek. Halk arasında artık bu intiba kesinleşti. İftiralarını aynen iade ediyoruz."

Adliye önünde protestoya destek veren genç bir kadın ise şunları söyledi: “Çok büyük bir haksızlıklar yapılıyor. Bu söylenenlerin hiçbirine inanmıyoruz. Ailem de ben de uzun zamandır bu insanları tanıyoruz. Gerçekten samimiyetlerine güveniyorum. Bu insanlar, bu suçlamaları hiçbir şekilde hak etmiyor. Ama bu yapılanlar kendi başlarına dönecektir inşallah, bekliyoruz sabırsızlıkla.”
Yorumlar (0)