MEMUR-SEN’DEN HÜKÜMETE BAYRAM KIYAĞI

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu memur sendikalarıyla hükümet arasında yürütülen toplu sözleşmelere tepki göstererek “Memur-Sen Bayram öncesi kamu çalışanlarını hükümete şeker niyetine peşkeş çekmiştir.”dedi

Gündem 07.08.2013, 23:15 07.08.2013, 23:38
MEMUR-SEN’DEN HÜKÜMETE BAYRAM KIYAĞI

 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu memur sendikalarıyla hükümet arasında yürütülen toplu sözleşmelere tepki göstererek “Memur-Sen Bayram öncesi kamu çalışanlarını hükümete şeker niyetine peşkeş çekmiştir”dedi.

Gündoğdu, figüranlığa razı olmuştur

Memur sendikalarıyla hükümet arasında yürütülen toplu görüşmelere yetkili sendika sıfatıyla katılan Memur-Sen yangından mal kaçırırcasına toplu sözleşme metnine imza  atarak bu süreçte memurun yanında olmak yerine hükümetin ortağı olmak gibi bir rol oynadığını belirten Kuruoğlu şunları söyledi: “Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, hükümetin senaryosunda figüranlığa razı olmuştur.  Birinci yılda net 125 lira gibi 5 kilo çikolata fiyatına kamu çalışanlarının umudunu pazarlamıştır. Bu durum yetkili ama etkisiz sendikanın hükümete bayram hediyesidir. Memurun cebinden gerçekleştirilen bu hediyeleşmeye belki onlar sünnet olarak bakabilirler. Ama biz çalışanların cebinden yapılan bu kıyağı sendikacılığa ihanet olarak görüyoruz.

Çalışanlara Bayram Hediyesi…

Bakan Faruk Çelik’in şark kurnazlığı yaptığını söyleyen Kuruoğlu,” Bakan Faruk Çelik ve işbirlikçisi Ahmet Gündoğdu bayrama saatler kala ilan ettikleri uzlaşmaya gelecek tepkileri de geciktirmeyi hedeflemişlerdir. Çalışanların gözlerinin içine bakarak bunu bayram hediyesi olarak gösterme pişkinliğinden kaçınmamışlardır.’dedi

Gelinen noktada malum sendikayı yıllardır yandaş olarak nitelendirmelerinin haklılığının ortaya çaktığını belirten Kuruoğlu; “ Zaten toplu görüşmelerde bakan ve yandaş sendikanın genel başkanının diz dize oturuşu da resmi tüm açıklığıyla dışa vurmuştur.” dedi.

Yorumlar (0)