banner434

Memurlar AKP için çalışacak

Devletin kaynaklarını AKP'nin kaynağı gibi kullanmak için tüm Bakanlıklara bağlı kuruluşlara ''seçim hazırlığı'' için yazı gönderdi.

Gündem 12.02.2015, 13:59 12.02.2015, 15:26
Memurlar AKP için çalışacak

Devletin kaynaklarıAKP'nin kaynağı gibi kullanmak için tüm Bakanlıklara bağlı kuruluşlara ''seçim hazırlığı'' için yazı gönderdi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz imzasıyla tüm bakanlıklara yazı gönderildi.
AKP iktidarı, 7 Haziran'da gerçekleştirilecek seçim için hazırlıklarına başladı. Devletin kaynaklarını AKP'nin kaynağı gibi kullanmakla eleştirilen iktidar tüm bakanlıklara bağlı kuruluşlara ''seçim hazırlığı'' için yazı gönderdi. Gönderilen yazıda devletin memurundan AKP iktidarına çalışması istendi.

DEVLETİN PARASI 'İCRAAT' OLDU

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz imzalı ve tüm bakanlıklara, bağlı kuruluşlara geçen ay gönderilen yazıda, kamu kaynaklarının ve devlet yatırımlarının nasıl AKP Genel Merkezi'nin kaynağı gibi kullanıldığını bir kez daha ortaya çıkardı.

Bakan Yılmaz'ın seçim talimatlarının yer aldığı yazıda, ''Malumları olduğu üzere 2015 yılı Haziran ayında gerçekleştirilecek genel seçimlere yönelik hazırlanacak dokümanlarda AKP hükümetlerinin bugüne kadar yapmış olduğu icraatlarının ve hedeflerinin toplumumuza doğru bir söylem ve içerikle aktarılması büyük önem taşımaktadır'' denildi.

''BAŞARILARI ANLATIN...''

Bakanlıklardan üç ana başlık altında çalışma yapılması istenen yazıda, her bakanlığın faaliyet alanına giren ''başarıların'' aktarılması istendi. ''2023 perspektifi çerçevesinde 2015-2018 dönemi için bakanlıklarca öngörülen temel politikalar ile bağlı kuruluşlarla başlanacak projelerin'' bakanlığa bildirilmesi istendi.

Sözcü

Yorumlar (0)