Alexa

mhp bürosuna Alçakça Yapılan saldırı...

Milliyetçi Hareket Partisi Esenyurt Seçim ofisine alçakça düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız'ın cenazesi yarın ikindi namazına müteakip Fatih Camiinden kaldırılacak.

mhp bürosuna Alçakça Yapılan saldırı...
banner327

MHP Esenyurt Seçim İrtibat Bürosu 'na düzenlenen ve 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Olaya karışan faillerin yakalanması için başlatılan soruşturma sürerken, saldırının ardından Esenyurt Devlet Hastanesi ziyaretçi akınına uğradı. Ziyarete gelenler arasında bir dönem TBMM Başkanvekilliği yapan Meral Akşener, MHP Milletvekili Celal Adan, MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan ve parti üyeleri de yer aldı. Yusufiyeli Cengiz Akyıldız'ın cenazesi yarın ikindi namazına müteakip Fatih Camiinden kaldırılacak.

KARGAŞADA YAŞAM ÜNİTESİNİN KABLOSU ÇIKTI
Bu sırada MHP'li grup yaralıyı görmek için ambulansa akın etti. Yaşanan kargaşada yaralı için hayati önem taşıyan yaşam ünitesinin bir kablosunun çıktığı iddia edildi. Bir terslik olduğunu fark eden sağlık görevlileri, yaralıya ambulans içinde kalp masajı yaptı. Yaralı, daha sonra tekrar hastaneye sokuldu. Öfkeli MHP'li grup, ambulansın engellediği gerekçesiyle bazı araç sürücülerine de tepki gösterdi.

MHP'DEN ACİL KAN DUYURUSU
İstanbul Esenyurt'ta MHP Seçim İrtibat Bürosu'na düzenlenen silahlı saldırının ardından MHP'nin twitter hesabından acil kan duyurusu yapıldı. Açıklamada: "İstanbul Esenyurtta hain saldırıda yaralanan ülküdaşlarımız için Acil 0 Rh- ve 0 Rh+ kan ihtiyacı var. Yer: Esenyurt Devlet Hastanesi" denildi. 

Olayı haber alır almaz Esenyurt Devlet Hastanesi'ne gelen MHP Milletvekili Celal Adan ile MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, yaralıların durumuyla ilgili bilgi almaya çalıştı. 

MHP'Lİ CELAL ADAN: "FAİLLER ORTADA"
MHP Milletvekili Celal Adan ve İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan hastaneye gelerek bilgi aldı. Adan, MHP'ye, Türk milletine ve Türk demokrasisine yönelik bir saldırı olduğunu belirtti. Ağır yaralı olan partililerin bulunduğunu ifade eden Adan, “Bu hadisenin bir an önce çözülmesi, faillerinin yakalanması, bunu organize edenlerin ortaya çıkarılması hükümetin birinci derecede sorumluluğudur.” dedi.

 MHP olarak meşru ve demokratik çizgide mücadelelerini devam ettirdiklerini ifade eden Adan, “6 yaralımız var. Silahla, bıçakla yaralımız var. Dolayısıyla bu saldırıyı yapanlar geniş bir grup olarak yapmışlardır. Saldıranların kim olduğu şeklindeki soruya Adan, “Failler ortada, onları hükümet açıklasın.” cevabını verdi.

 Adan, “Büyükşehir Belediye başkan adayımız konuşurken bu organizasyonu MHP camiasına, Türk milletine karşı bir organizasyon içerisinde olan silahlı eylem grupları silahla müdahale etmişlerdir. Çok ağır yaralımız var.” diye belirtti.

 Sağduyu çağrısında bulunan MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan da şunları söyledi: “İnşallah bu saldırının devamı ya da bu saldırılarla ilgili sağduyudan yoksun bir yapı yoktur. Biz MHP olarak itidalli davranmaya çalışıyoruz. Ama emniyetin bu kadar kalabalık bir grupla MHP'ye yapılan bir saldırıyı bir gün içerisinde çözmesi gerekir. Acil olarak emniyetin bu konuya hassasiyet göstermesi, çünkü 2 yaralımız silahla, 4 tanesi bıçak ve taşla yaralanmıştır. Türkiye maalesef zor şartlardan geçmektedir. Sorumluluğumuz gereği biz bütün arkadaşlarımıza itidal tavsiye ediyoruz. Bunun kardeş kavgasına dönüşmemesi adına hükümetin 10 katı ehemmiyet göstermesi, bu olayın acilen faillerinin tespit edilerek kardeş kanının akıtılmaması adına bir provokasyonun çok hızlı önlenmesi gerekir.”

Hastane önünde bekleyen partililere seslenen MHP Milletvekili Adan, “Genel başkanımız, merkezimiz olayı takip ediyor. Milletimize yakışır bir şekilde süreci takip etmenizi istirham ediyorum. Allah birliğimizi bozmasın.” uyarısında bulundu. 

MHP İSTANBUL İL BAŞKANI'NDAN 'İTİDAL' ÇAĞRISI
Saldırıyı kınayan ve partilileri itidalli davranmaya davet eden MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan ise, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak itidalli davranmaya çalışıyoruz. Ama emniyetin bu kadar kalabalık bir grupla MHP'ye yapılan bir saldırıyı bir gün içerisinde çözmesi gerekir. Şu ana kadar bile bir sürü şeyin çözülmüş olması gerekirdi. Aradan 3 saatten fazla bir zaman geçmiştir. Acil olarak bu konuda emniyetin hassasiyet göstermesi, çünkü 2 tane yaralımız silahla, 4 tanesi bıçak ve taşla yaralanmıştır. Bir tanesinin durumu son derece ağırdır. Sorumluluğumuz gereği bütün arkadaşlarımıza itidali tavsiye ediyoruz" diye konuştu. 

MERAL AKŞENER HASTANEYE KOŞTU
Ziyarete gelenler arasında yer alan Meral Akşener ise herhangi bir açıklamada bulunmazken, yapılan açıklamadan kısa bir süre sonra tekrar kameralar karşısına geçen Celal Adan silahlı saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. 
 
YARALILARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU
Bu arada saldırıda yaralananların isimleri de belli oldu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Cengiz Yücel yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, saldırıda Kemal Sıla, Gencay Yılmaz, Ercan Kamil Tanrıverdi, Ramazan Türkmel, Cihan Köç da yaralandı. Saldırıda hafif yaralanan Tuncay Erol ile Cihan Coş'un ise ayakta tedavi edildiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 23:38
YORUM EKLE