Alexa

MHP ile DHKP-C'nin bir araya geldiğine siz inanır mıydınız?

Başbakan Erdoğan Aksaray Kent Meydanın’da düzenlenen mitingte vatandaşlara hitabında "MHP ile eli kanlı devlet düşmanı DHKP-C'nin bir araya geleceğini söyleseler inanır mıydınız? derken söylediklerine kendisi ne kadar inandı bilmiyorum

MHP ile DHKP-C'nin bir araya geldiğine siz inanır mıydınız?
banner327

KAPSAMHABER- Başbakan Erdoğan Aksaray Kent Meydanın’da düzenlenen mitingte vatandaşlara hitabında "MHP ile eli kanlı devlet düşmanı DHKP-C'nin bir araya geleceğini söyleseler inanır mıydınız? derken söylediklerine kendisi ne kadar inandı bilmiyoruz ama Bir Başbakanın ağzından çıkan sözlerin en azından gerçeğe yakın olmasını beklerdik.

Başbakan Erdoğan, son zamanlarda miting meydanlarında MHP aleyhinde kullandığı cümlelerle MHP’yi halkın gözünde düşürmeye çalışma gayreti altında yatan tek bir gerçek vardır; “yavru muhalefet” olarak nitelendirdiği MHP’nin hızla yükselişinden kaygılanmakta ve kaygısı arttıkça da sesini yükseltmekte, suçlamalarıyla MHP’den korkusunu açıkça ortaya koymaktadır.

Milliyetçi hareket partisi sahada olduğu müddetçe hiçbir zaman vatan ve millet düşmanlarıyla bir araya gelmemiştir. Hiçbir zaman güvenlik kuvvetleriyle çatışma içinde bulunan bazı odaklarla veya gruplarla da bir arada bulunmamıştır.

Ülkücüler hiç bir zaman kendi siyasi menfaatlerine uygun olsa dahi vatan, millet ve dinimize zarar getirecek hiçbir eylemin ve hiçbir mihrakın içinde, sağında, solunda olmamıştır. Hatta böyle bir durumda gereken tepkiyi göstermekte de gecikmemiştir.

Başbakan Erdoğan’ın kullandığı “DHKP-C'nin bir araya geleceğini söyleseler inanır mıydınız?” derken, MHP’lilere hakaret etmektedir. Ülkücüleri tanımamakta ısrar etmektedir. Erdoğan’ın, bahsettiği örgütlerle veya onun uzantılarıyla iş birliği içinde olanların kimler olduğu hafızalarımızda canlılığını muhafaza etmektedir.

Kaldı ki; DHKP-C ile hiçbir farkı olmayan terör örgütü PKK ile iş birliği içinde olanların kimler olduğunu Türk Milleti gayet iyi bilmektedir.

Türkiye’nin içinde bulundu bunalımı artık görmek gerekmektedir. Türkiye’de açılan yaraları kapatmaya çalışmak yerine daha fazla derinleşmesine zemin olabilecek söz ve davranışlardan kaçınılmalıdır. Sayın Başbakan Her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı olarak daha kucaklayıcı olmalıdır. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 15:19
YORUM EKLE