Alexa
banner314

MHP, Reyhanlı'ya İnceleme Komisyonu Gönderiyor

Milliyetçi Hareket Partisi patlamaların meydana geldiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde incelemelerde bulunmak üzere 7 kişilik heyet görevlendirdi.

MHP, Reyhanlı'ya İnceleme Komisyonu Gönderiyor
banner327
 MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih  Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Reyhanlı'daki patlamaların, ülkede derin infiale yol açtığını belirterek, hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Reyhanlı halkına ve millete başsağlığı, yaralılara acil şifa diledi.

Bu müessif olayın, Türkiye'nin iç huzuruna ve bütünlüğüne yönelik sinsi planların bir parçası olarak değerlendirilmesi gerektiğini savunan Yalçın, "Hükümet, vatandaşların ve sınırların güvenliğini temin için gereken tedbirleri almalıdır" ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Reyhanlı'da incelemelerde bulunmak üzere bir heyet görevlendirdiğini bildiren Yalçın, kendisinin başkanlığında kurulan heyette, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay İl Başkanı Adnan Aktaş, Gaziantep İl Başkanı Mustafa Erzin, Osmaniye İl Başkanı Fahri Kuyulu ve Kilis İl Başkanı Mehmet Ali Özkaraca'nın bulunduğunu belirtti.

Yalçın, heyetin yarın Hatay'a gideceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 03:24
YORUM EKLE

banner307

banner325