MHP Suç duyurusunda Bulundu

AKP Mitinginde Parti bayraklarının açılmasıyla ilgili MHP, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Gündem 18.06.2013, 16:43 18.06.2013, 16:59
MHP Suç duyurusunda Bulundu

Siyasi iktidarın terör örgütüyle başlattığı müzakere sürecinin Türkiye'de gerilimi artırdığı savunulan dilekçede, MHP'nin bu konuda, demokratik tavır alarak açık hava meydanlarında iktidarı eleştirdiği, ilgili kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi.

Hükümetin keyfi uygulamalarının bir örneğinin de "Gezi Parkı" olaylarında yaşandığı, tepkisini ortaya koyan bir gruba yapılan tahrik edici müdahalenin ve siyasi iktidarın ortaya koyduğu tavrın olayların bütün ülkeye yayılmasına neden olduğu iddia edilen dilekçede, MHP'nin, karanlık mihrakların oyununa gelmemek, kamu barışı ve devlet düzeninin bozulmaması için partililerin eylemlere katılmaması için her türlü gayreti gösterdiği ifade edildi.

AKP'nin 15 Haziran'da Sincan'da yapılan mitinginde bir senaryonun ortaya konulduğu savunulan dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

"Uygulanan yanlış politikalarla, özellikle açılım ve yıkım süreci ile MHP ve AKP tabanı arasında oluşan gerginliğin, bu mitingde açılan bayraklarla çatışmaya neden olması, bu olmazsa da MHP'nin Gezi Parkı olayında siyasi iktidarla birlikte saf tuttuğu yansıtılarak, mevcut kargaşaya MHP'nin de katılarak ülkenin kaosa, kargaşaya sürüklenmesi hedeflenmiştir. Bu bayrakları açanlar masum değildir. ''

Mitingde bayrak açanların MHP'nin üyesi olmadığı belirtilen dilekçede, şüpheliler hakkında, "Kamu barışını, devletin birliği ve bütünlüğünü bozmak" suçundan kamu davası açılması istendi

Yorumlar (0)