Oğan; Kadınlar gününü Kutladı

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin mesaj yayımladı.

Gündem 06.03.2014, 12:57 06.03.2014, 22:36
Oğan; Kadınlar gününü Kutladı
Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe  ilişkin mesaj yayımladı.

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan'ın Yayımladığı mesaj şöyle:
 
8 Mart 1857 tarihinde iş koşullarının iyileşmesi için ayaklanan 40.000 dokuma işçisine yapılan polis müdahalesi sonucu, 129 kadının hayatını kaybetmesi üzerinden 157 yıl geçmiştir. Bu olayların sonucunda Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan 8 Mart’ı, aradan yıllar geçmesine karşın ne yazık ki, bu yıl da kadına yönelik şiddet olaylarının gölgesinde kutlamaktayız.
 
Türk kadınına seçme seçilme hakkını ilk tanıyan ülke olarak gelişmiş devletlere örnek olarak gösterilen bir ülkeden kadına yönelik şiddetin giderek tırmandığı ve kadın olmanın her geçen gün daha da zorlaştığı bir ülke haline gelmiş bulunmaktayız. Huzurlu ve sağlıklı bir toplumun yapı taşı olan kadınlarımız giderek daha yoğun bir biçimde şiddete maruz kalmaktadır. Son 12 yılda kadına şiddet artarak devam etmektedir. Türkiye’de kadınlar sadece töre, örf adet, gelenek ve göreneklerin değil, aynı zamanda AKP mağdurudur. AKP iktidarında, kadınlarımız doğum kontrolleri, kürtaj yasakları, başörtüsü ve dahası toplumu galeyana getirmek için yapılmış Kabataş gibi talihsiz açıklamalar neticesinde siyaset malzemesi haline getirilmiştir. Çocuk yaşta evlendirilerek hayatı söndürülen yavrularımızın, çocuğunu doğurmak zorunda bırakılan tecavüz mağduru bacılarımızın, devlet korumasında başına gelmedik kalmayan kadınlarımızın hesabı muhakkak ki, sorulacaktır. 30 Mart Yerel Seçimleri Iğdırımızda ve Türkiyemizde kadınlarımızın haklarını arayabileceği, siyasete malzeme olmadıklarını, bizzat ona yön verebileceğini gösterebilecekleri büyük bir fırsattır. Milliyetçi Hareket Partisi, ülkücü hareketin baş tacı olan asenalarımızın büyük katkılarıyla iktidara gelecek ve bu haklı mücadelelerinde kadınlarımızın yanında yer almaya devam edecektir.
 
Bu düşüncelerle, başta şehit annelerimiz olmak üzere, Nene Hatunların, Rehime Hatunların, Tayyar Fadimelerin ve daha nice elleri öpülesi analarımızın fedakârlığına tanıklık etmiş bir milletin evlatları olarak tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten ve en samimi dileklerimizle kutlarız.
Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P