Önlerinde Tek Engel Ülkücüler Olunca...

Şivan Perwer, Erbil'de verdiği bir röportajda Kürt sorununun çözümüne yönelik açıklama yaparken yine hedefinde MHP ve Bahçeli vardı

Gündem 27.11.2013, 21:09 27.11.2013, 21:51
Önlerinde Tek Engel Ülkücüler Olunca...
Geçtiğimiz haftalarda Barzani ve Başbakan Erdoğan'ın katıldığı tarihi Diyarbakır buluşmasına katılan Kürt sanatçı Şivan Perwer, Habertürk'ten Nilgün Balkaç'ın sorularını yanıtladı. 

Kürt sorununun çözümüne yönelik açıklamalarda bulunan Perwer, konu muhalefete ve özellikle MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında sert ifadelerde bulundu

Milliyetçi Hareket Partisini ve dolayısıyla MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi arzuladıkları gibi bir hedefin önündü en gel olarak görünce sürekli saldırmaya başlayan Türk düşmanları yaptıkları röportaj da bir defa daha bunu göstermiş oldular.

Sorulan bir soruya cevap veren Şivan Perwer, Sanki halkların kardeşliğini Bahçeli bozuyormuş gibi tavırla şöyle dedi:
 "Bırakın bu halklar barış içinde kardeşçe yaşasın. Sayın Bahçeli hala Orta Asya'dan gelip kılıçla yaşanılan günlerde sanıyor kendini. Aman Türklüğe zarar gelmesin diyor. Bizim kıyafetlerimizi yadırgıyor. Benim üzerimde bu kıyafet var ama, 10 dil konuşuyorum. Barzani 5-6 dil konuşuyor, Bahçeli ise sadece Türkçe konuşabiliyor. Ayrıca Bahçeli'nin kıyafeti Türk malı mı, takım elbisesi, ceketi. Avrupa'dan değil mi takım elbise. O zaman Bahçeli de Avrupa'nın dilini konuşsun, İngilizce konuşsun, Hıristiyan olsun.

Bu saldırıların bundan sonrada sertleşerek devam edeceğini tahmin etmek zor değil.
Yorumlar (0)