otobüse molotoflu saldırı

İzmir'de PKK terör örgütü mensupları, belediye otobüsüne molotof kokteyli saldırısında bulundu.

Gündem 26.07.2015, 15:59 26.07.2015, 16:06
otobüse molotoflu saldırı

İzmir'de Narlıdere'de PKK terör örgütü mensupları, belediye otobüsüne molotof kokteyli saldırısında bulundu.

Alev alev yanan otobüste yangın sırasında patlama meydana geldi. Yaşananlar vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Otobüs şoförünün yolcuları tahliye etmesi olası bir faciayı önlerken, molotoflu saldırı sonrası otobüs alev alev yandı. 

Olay, dün gece, Narlıdere ilçesi 2. İnönü Meydanı’nda gerçekleşti. 2. İnönü-Fahrettin Altay aktarma merkezi arası çalışan 971 numaralı belediye otobüsü, kimliği belirsiz 3 kişinin molotof kokteylli saldırısına uğradı.otobusa molotof saldirisi Şoför ile birlikte içerisinde 6 yolcu bulunan otobüs molotof kokteyli atılarak yakılırken, şoförün yolcuları zamanında tahliye etmesi olası bir faciayı önledi. Alev alev yanan otobüs ise kullanılamaz hale geldi. 

CEP TELEFONU İLE GÖRÜNTÜLENDİ


Aynı bölgede bir başka belediye otobüsünün de önünü kesen terör örgütü mensupları bu otobüsün de camlarını kırdı. Otobüs şoförü ve içindeki 6 yolcu olaydan yara almadan kurtuldu. Saldırıya uğrayan otobüs alev alev yanarken, otobüste patlama meydana geldi. Yaşanan sıcak anlar vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi. 

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, otobüs tamamen kullanılamaz hale geldi. 
Yorumlar (0)