Özel Harekat Polisi Cihat Şahin şehit oldu

Suriye Azez'de gerçekleştirilen terör saldırısında 3 ve 7 yaşlarında iki evlat babası Özel Harekat Polisimiz Cihat Şahin Şehit düştü.

Gündem 11.10.2021, 00:10 11.10.2021, 00:29
Özel Harekat Polisi Cihat Şahin şehit oldu

Suriye'nin Şeyhisa bölgesinde terör örgütü Pkk tarafından konvoyumuza düzenlenen saldırıda Özel Harekat Polisi Cihat Şahin şehit düştü. Saldırıda biri ağır, üç polis yaralandı.

Suriye Görev Gücü kapsamında, Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi Azez-Mare'de zırhlı araçlarla intikal esnasında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Polis Memuru Cihat Şahin için siyasilerin sosyal medya hesaplarında yayınladıkları mesajlar şöyle:

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Fırat Kalkanı harekat bölgesinde terör örgütünün kalleş saldırısı sonucu şehit olan kahraman polisimiz Cihat Şahin’e Allah’tan rahmet; kederli ailesine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun."

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: "Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde teröristlerle mücadele ederken şehadet mertebesine erişen Özel Harekat Polisimiz Cihat Şahin’e Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyoruz. Şehitlerimiz asla unutulmayacak."

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde teröristlerin alçak saldırısı sonucu şehit olan Özel Harekat Polisimiz Cihat Şahin’e yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailemize başsağlığı ve sabır diliyorum."

Ak Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal: "Suriye’nin Azez şehrinde hain terör örgütü PKK-YPG’nin saldırısında Şehit olan Gaziantep Polis Özel Hareket mensubu Cihat Şahin’e Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Kahraman Özel Harekat Polislerimiz Cihat Şahin ve Fatih Doğan, Fırat Kalkanı Bölgesi Mare’de, Tel Rıfat Bölgesi'nden PKK-PYD’nin güdümlü füze saldırısıyla Şehit edildiler. Şehitlerimizin ailelerine, Milletimize, Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı ve sabır diliyorum."

Milliyetçi Hareket Partisi (AR-GE) Genel Başkan Yardımcısı: "Bu aslan gibi özel harekat polisimiz bugün Azez/Mare’de şehit düştü... Bölücü teröristler güdümlü füzeyle saldırdılar...Suriye Görev Gücü’nde kahramanca mücadele halindeyken şehit olan Cihat Şahin kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. Başımız sağolsun"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: Fırat Kalkanı Harekâtı Bölgesi Azez-Mare'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu polis memuru Cihat Şahin şehit düşmüştür. Şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin ailesine ve büyük Türk milletine başsağlığı; yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Fırat Kalkanı Harekâtı'nda pkk'lı teröristlerin alçak saldırısında şehit verdiğimiz kahraman polisimiz Cihat Şahin'e Yüce Allah'tan rahmet, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum."

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: "Suriye Azez'de gerçekleştirilen hain terör saldırısında şehit olan Özel Harekat Polisimiz Cihat Şahin’e Allah’tan rahmet, ailesine ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyor, yaralı polislerimize de acil şifalar niyaz ediyorum."

İbrahim Kalın: "Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde teröristlerin menfur saldırısı sonucu şehadet şerbetini içen Özel Harekat Polisimiz Cihat Şahin’e Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa, kederdide ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Şehidimizin kanı yerde kalmayacak."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi'nde teröristlerin alçak saldırısı sonucu şehit olan özel harekat polisimiz Cihat Şahin’e yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailemize başsağlığı ve sabır diliyorum.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi:Suriye Azez'de teröristlerin saldırısında şehit olan özel harekat polisimiz Cihat Şahin’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)