Parelel devlet olur mu?

Basri Arslan; Parelel devlet olur mu? Olmaz mı? Olursa nasıl olur? gibi soruların cevaplarını veriyor...

Gündem 08.01.2014, 22:54 08.01.2014, 23:54
Parelel devlet olur mu?
Paralel devlet deyiminden bir önceki yazımda biraz bahsetmiştim. Devletin paraleli olur mu? Bal gibi olur. Nedir paralel devlet?


Necmettin ERBAKAN’a göre PKK terör örgütü gibi olur. Bu konuda merhum sonuna kadar haklıydı. Örgütün, paralel devlet özelliği devam ediyor. Devlet dediğinin yaptırım gücü olmalı yani koyduğu kanunları uygulamalı, kolluk kuvveti olmalı vs.

Bakın PKK terör örgütüne, vergi topluyor, vermeyeni cezalandırıyor. Yol araması yapıyor ve bunu yapanlar için bir üniforması bile var. Yani devletle bir paralelliği var.

Gülen cemaati için aynı şey söylenebilir mi? Harekete sahip çıkanların maddi desteğinin büyüklüğünü biliyoruz. Yardım konusunda bir baskı yapıyorlar mı? Yardım etmeyeni cezalandırıyorlar mı? Henüz böyle bir şey duymadık. Nerede kaldı paralellik. Anlaşılan Başbakan anlam kargaşası yaşıyor ya da böyle görünmesini istiyor.

Dış güçlerin yaptığı bir operasyon derken bindiği dalı kesiyor. Avrupa Parlamentosu ve ABD’den üst üste yalanlamalar geliyor. Eğer ABD ve İsrail kaynaklı bir operasyon ise neden hala kınamadınız? YAZININ DEVAMI

Yorumlar (0)