Alexa

PKK: Ateşkesin anlamı kalmadı

Türkiye'nin sınır ötesinde yaptığı hava saldırılarıylala ilgili PKK örgütünün silahlı kanadı HPG bir açıklama yaparak ataşkesin bir anlamı kalmadığını söyledi.

PKK: Ateşkesin anlamı kalmadı

Türkiye'nin sınır ötesinde yaptığı hava saldırılarıylala ilgili  PKK örgütünün silahlı kanadı HPG bir açıklama yaparak: “Yapılan bu yoğun hava bombardımanlarıyla ateşkesin bir anlamı kalmamıştır.” denildi. 

PKK’ya yakın internet siteleri ise savaş uçaklarının sivillerin yaşadığı bölgeleri hedef aldığını ve şuana kadar 4 sivilin yaralandığını öne sürdü. Operasyona ilk tepki örgütün silahlı kanadı HPG’den geldi. HPG tarafından yapılan açıklamada, savaş uçaklarının Behdinan bölgesini yoğun ateş altına aldığını belirtti. Açıklamada, “Bahdinan’da bombardıman devam ederken saat 01.00'den itibaren Kandil ve Hakurk bombardıman altına alınmaya başlanmıştır. Yapılan bu yoğun hava bombardımanlarıyla da ateşkesin bir anlamı kalmamıştır." denildi.

HPG’nin açıklamasında: "25 Temmuz gece yarısı 01.00'den itibaren de Kandil ve Xakurkê alanlarına da yoğun bir bombardıman başlamıştır. Yapılan bu yoğun hava bombardımanlarıyla da ateşkesin bir anlamı kalmamıştır. Gerçekleşen yoğun bombardımanların sonuçları ve bu saldırının detayları en kısa zamanda halkımız ve kamuoyuna açıklanacaktır." denildi.

Avrupa’da yayın yapan örgüte yakın televizyona bağlanan KCK üyesi Zübeyir Aydar ise: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin, Kürtlerden intikam almak için saldırı başlattığını belirten Aydar, bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı. Aydar, “7 Haziran seçimlerinde Kürtlerden oy alamadıkları için intikama başvuruyorlar, operasyonlar yapıyorlar. Bunun sorumlusu Erdoğan'dır' dedi
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 13:46
YORUM EKLE