PKK, jandarma ve emniyete saldırdı

PKK’lı bir grup, Van’ın Çatak ilçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırıldı.

Gündem 31.07.2015, 23:17 31.07.2015, 23:21
PKK, jandarma ve emniyete saldırdı

PKK’lı bir grup, Van’ın Çatak ilçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. İlk belirlemelere göre çatışmada 2 PKK'lı ölü olarak ele geçirilirdi. 

Van’ın Çatak ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan İlçe Jandarma Komutanlı'ğı ile yaklaşık 1 kilometre uzağında Adnan Menderes Mahallesi'nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saat 20.30 sıralarında PKK’lı bir grup tarafından eş zamanlı olarak saldırı düzenlendi. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya nöbetteki asker ve polisler tarafından anında karşılık verildi. İlçe merkezinde çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 PKK'lı ölü ele geçirilirken, bir korucu da ayağından hafif şekilde yaralandı.

Saldırının ardından hava destekli operasyon başlatıldı. Karanlıktan yararlanıp kaçmaya çalışan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için kobra helikopterlerin desteği ile başlatılan operasyon devam ediyor.
Yorumlar (0)