Alexa

'Referans Öcalan ise Vay Halimize'

CNN Türk'te yayınlana Dört Bir Taraf programı yorumcusu Nazlı Ilıcak, "Başbakan'ın referansı Öcalan ise vay halimize" dedi...

'Referans Öcalan ise Vay Halimize'
banner327

 Gündeme dair konuların tartışıldığı Dört Bir Taraf programında bu hafta Nagehan Alçı'nın yerine gazeteci Melih Altınok katıldı.

Altınok programda Gülen Hareketi'nin çözüm sürecine karşı olduğunu iddia etti.

Programın bu haftaki moderatörü Nazlı Ilıcak ise Altınok bu sözlerine itiraz ederek, "Cemaat bu barışa karşı değil. Onların karşı olduğu bu KCK ile MİT üyelerinin iç içe olması ve bu meseleye el atılması. Barış sürecine karşı çıkmadılar" dedi.

KCK operasyonlarına Başbakan'ın da destek verdiğini hatırlatan Ilıcak şu sözlere yer verdi: "Başbakan başta bu operasyonları çok detsekliyordu. Bu operasyonaların arkasında siyasi irade vardı Cemaat yoktu."

Daha sonra Melih Altınok'un Öcalan'ın paralel yapılanma sözlerine dile getirdi. Bunun üzerine Nazlı Ilıcak, "Öcalan bunu söyleyebilir çünkü Güneydoğu'da Cemaat, PKK'nın elinden o çocukları kurtarmaya çalışıyor. Yani Öcalan burada bizim referansımız olamaz, malesef Tayyip Erdoğan'ın referansı Öcalan'sa ve onunla işbirliği yaparak Cemaat'e paralel yapı diyorsa vay bizim halimize." dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 00:19
YORUM EKLE